امروز : ۴ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۶:۰۴
صفحه نخست | اخبار قشم | خیران قشمی از نیروهای اورژانس تجلیل کردند

خیران قشمی از نیروهای اورژانس تجلیل کردند

منتشر شده در ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۲۲
اورژانس

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از خبرگزاری تسنیم، حمیدرضا بهزادی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان قشم در آیین تجلیل از نیروهای خدوم و با انگیزه اورژانس پیش بیمارستانی ۱۱۵ که به همت انجمن خیران شفا مهر و خیران قشمی برگزار شد، اظهار داشت: در سطح شهرستان قشم پنج مرکز اورژانس زمینی و دو اورژانس دریایی و در کنار آن امکانات اورژانس هوایی (بالگرد) هم برخوردار هستیم.

وی با تقدیر از فعالان حوزه اورژانس که در طول سال به ویژه در دوران ۱۸ ماهه شیوع کرونا به صورت شبانه روز آماده ارائه خدمات بودند، اظهار داشت: سالانه بیش از پنج هزار و ۵۰۰ اعزام زمینی از سوی نیروهای اورژانس قشم انجام می‌شود.

به گفته مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان قشم، در هر ماه به طور متوسط پنج اعزام هوایی با استفاده از بالگرد به بیمارستان‌ها در بندر عباس، شیراز و یا تهران داریم و ۱۵ تا ۲۰ مورد اعزام دریایی هم با همیاری ۴۰ نیروی اورژانس قشم به بندرعباس انجام می‌شود.

بهزادی گفت: افراد خیر و نیکو کار از جمله خیران در جزیره قشم زبانزد و به عنوان سربازان بی‌نام نشان حوزه سلامت هستند و آنان در دوران سخت کرونایی نقشی بسیار مهم و اثرگذار داشتند و اگر این کمک‌ها نبود به طور حتم با فاجعه بزرگتری مواجه می‌شدیم.

مدیرعامل انجمن خیریه شفا مهر قشم در این راستا در گفت‌وگویی در قشم با تقدیر از خدمات نیروهای پرتلاش اورژانس این جزیره، اظهار داشت: تقویت این حوزه با همیاری مردم و خیران نقش مهمی در ارتقای فوری خدمات حوزه سلامت خواهد داشت.

علی خیراندیش گفت: جامعه خیران قشم در همه حوزه‌ها نقش پررنگی دارند و همیشه در کارهای عام‌المنفعه همراه مسئولان هستند و در روزهای گذشته از خدمات ۴۴۰ نفر از پزشکان، پرستاران و مدافعان حوزه سلامت که در خط مقدم مبارزه با کرونا بودند تجلیل نمودند و‌ امروز نیز از همت بلند ۴۰ نیروی اورژانس فوریت‌های پیش بیمارستانی تجلیل شد.

وی ادامه داد: مردم شهرستان قشم قدردان کادر درمان و خصوصا نیروهای اورژانس هستند که علاوه بر ارائه خدمات به فوریت‌های حوزه سلامت، که در طول دوران سخت کرونایی نیز در بیمارستان در شیفت غیر کاری به کادر درمان برای نجات بیماران‌کرونایی کمک کرده‌اند، هستند.

 

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=7112

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *