امروز : ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۱۲:۲۵
صفحه نخست | پیشنهاد سردبیر | خدمات رسانی به مسافران در بنادر پل و لافت شبانه روزی شود

خدمات رسانی به مسافران در بنادر پل و لافت شبانه روزی شود

منتشر شده در ۲ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۱
مسافران

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از ایرنا، احمد مرادی روز سه‌شنبه در حاشیه بازدید از روند خدمات دهی به میهمانان نوروزی در بندرپل در جمع خبرنگاران اظهارداشت: هموطنان و گردشگران نوروزی انتظار دارند حداکثر خدمات‍دهی را در این مدت سفر دریافت کنند، لذا دست اندارکاران این سفرها باید ضمن ارائه بهترین خدمات، کاستی‌ها و نقدهای مسافران در طرح سفرهای نوروزی را بپذیرند و نقدها را فرصتی برای تجربه اندوزی بدانند و ضعف ها را به فرصت تبدیل کرده تا بتوانند این تجربه را با یک کار خوب دنبال کنند.

وی با بیان اینکه استان هرمزگان به عنوان پایتخت سفرهای دریایی مشهور است، بیان کرد: در ایام فصل های زمستان و بهار هرساله به دلیل هوای مطبوع و خنک آن، هرمزگان میزبان خیل زیادی از مسافران و گردشگران سراسر کشور به ویژه به جزایر و استفاده از جاذبه‌های گردشگری این مناطق هستند که توقع دریافت خدمات ویژه دارند.

فرمانداران نظارت دقیقی بر نحوه خدمات رسانی به گردشگران نوروزی داشته باشند

عضو مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس با اشاره به افزایش چندین درصدی سطح مسافرت های دریایی در نوروز ۱۴۰۱ این استان نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ و پیش از شروع کرونا، تصریح کرد: به دلیل شرایط متاثر از کرونا در دوساله قبل شاهد کاهش شمار گردشگران به این استان بودیم اما امسال به اجرای دوباره طرح تسهیل سفرهای نوروزی گردشگران زیادی درحال عزیمت به استان به ویژه جزایر هستند که خدمات دهی و نظارت بیشتری را می‌طلبد.

مرادی گفت: هموطنان و گردشگران سفرهای دریایی انتظار دارند حداکثر خدمات دهی را در این مدتی که در استان هستند، داشته باشند، لذا در بندر پل هم گمرک، سازمان بنادر و منطقه آزاد قشم باید به صورت سه شیفت در کنار هم باشند و یک زنجیره ای از خدمات رسانی مطلوب و قابل توجهی را دنبال کرده و مجموعه فرمانداران نیز نظارت دقیقی بر روی این مساله داشته باشند.

وی در این رابطه به استقرار پنج فروند شناور همیار ناجی، یک فروند شناور آتش خوار در مسیر پهل -لافت اشاره کرد و افزود: استقرار این تجهیزات ایمنی در راستای ارتقا سطح ایمنی سفرهای دریایی جای قدردانی دارد اما نباید به همین مقدار اکتفا کرد بلکه در کنار افزایش امکانات باید نظارت ها نیز تا پایان طرح تسهیل سفرهای دریایی نوروز ۱۴۰۱» با قوت ادامه داشته باشد.

تدوین طرح جامع و مطالعاتی تعیین جایگاه خاص برای شناورداران 

این نماینده مجلس در عین حال رعایت نکات ایمنی در سفرهای دریایی و توجه به توصیه های فرماندهان شناورها را لازمه یک سفر ایمن و خاطره انگیز دانست و تاکید کرد: در این شرایط کرونایی مسافران ضمن رعایت نکات بهداشتی، و توجه به مسائل ایمنی سفرهای دریایی با خاطراتی خوش از هرمزگان به استان‌های خود برگردند.

مرادی در خصوص ارزیابی طرح تسهیل سفرهای دریایی از سوی نمایندگان به ارگان های مرتبط و عضو کمیته سفرهای نوروزی نیز گفت: نظارتی که نمایندگان از سفرهای نوروزی خواهند داشت بیشتر به میزان و نحوه خدمات دهی ارگان‌های اجرایی استان برمی‌گردد و در نظارت‌های خود کاستی‌ها و کمبودها را به ارگان‌های مرتبط و همچنین وزارتخانه‌های متبوع آنها انتقال خواهند داد. 

نماینده مردم بندرعباس، قشم، خمیر و حاجی‌آباد در مجلس شورای اسلامی در خصوص نگرانی چندساله شناورداران و صاحبان لنج‌ها در این منطقه نیز، بر تعیین جایگاه خاص برای افرادی که کار واردات و صادرات با استفاده از ظرفیت‌های گمرکی انجام می‌دهند و همچنین قایق‌دارانی که در شرایط سخت حمل و نقل مسافران را تسهیل می‌کنند، لازم و ضروری دانست.

وی اضافه کرد: در این رابطه صحبت‌هایی با مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی داشتیم و قرار است یک  طرح جامع و مطالعاتی از سوی این سازمان در سال جاری تعیین و اجرا تا نگرانی‌های چندساله شناورداران و لنج داران این منطقه نیز برطرف شود.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=12854

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *