امروز : ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۱:۳۵
صفحه نخست | اجتماعی | مروری بر خدمات ارزشمند شهید جمهور در حوزه بهداشت و درمان استان هرمزگان

مروری بر خدمات ارزشمند شهید جمهور در حوزه بهداشت و درمان استان هرمزگان

اخبار :
منتشر شده در ۸ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۲۱:۵۶

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، خدمات دولت مردمی سیزدهم و شهید آیت‌الله رئیسی در حوزه بهداشت و درمان این استان را تشریح کرد.

مروری بر خدمات ارزشمند شهید جمهور در حوزه بهداشت و درمان استان هرمزگان

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ دکتر غلامعلی جاودان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: در دولت آیت الله رئیسی در استان هرمزگان خدمات بسیار زیادی صورت گرفته است؛ ازجمله در حوزه پروژه‌های عمرانی بهداشتی و درمانی در استان هرمزگان ۲۴۴ پروژه با ارزش ۲۷هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال افتتاح شده است.
وی افزود: از این تعداد، ۱۹۰ پروژه بهداشتی، ۳۱ پروژه درمانی و ۲۳ پروژه مربوط به حوزه‌های اورژانس، آموزش، پژوهش و خوابگاه بوده است. از پروژه‌های شاخص حوزه درمان افتتاح بیمارستان فوق تخصصی کودکان بندرعباس با ۱۱۲ تخت و بیمارستان فارابی بستک با ۷۸ تخت بوده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اظهار کرد: راه‌اندازی بالگرد اورژانس هوایی در غرب استان هرمزگان و استقرار هواپیمای بال ثابت اورژانس در مرکز استان که بویژه می‌توانند برای ۱۴ جزیره استان مورد استفاده قرار گیرند، از جمله اقدامات صورت گرفته در حوزه اورژانس بوده است.
این مقام مسئول گفت: در حوزه آموزش و دانشجویی، ساخت و راه‌اندازی دانشکده پرستاری و پیراپزشکی از اقدامات مهم این دولت است.
دکتر جاودان با بیان اینکه در دولت سیزدهم ۷۰ قلم تجهیزات سنگین پزشکی به استان وارد شده است، عنوان کرد: این تجهیزات شامل ۳ دستگاه MRI در شهرستان‌های پارسیان، قشم و بندرعباس، ۳ دستگاه سی‌تی اسکن، ۲۰ دستگاه دیالیز و سایر تجهیزات پزشکی است. ارزش ریالی این تجهیزات حدود ۶هزار میلیارد ریال برآورد شده است.
وی درمورد پروژه‌های درحال احداث افزود: ۱۵۸ پروژه بهداشتی و ۲ بیمارستان بزرگ در حال احداث است. ازجمله این پروژه‌ها می‌توان به بیمارستان ۵۳۱ تختخوابی با زیربنای ۵۶هزار متر مربع که حدود ۸۵درصد پیشرفت دارد، اشاره کرد. بنا به دستور آیت الله رئیسی این پروژه باید تا پایان سال ۱۴۰۳ به بهره‌برداری برسد. امیدواریم حمایت‌های مالی از این پروژه ادامه پیدا کند و مردم بتوانند به زودی از این خدمت بهره‌مند شوند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اضافه کرد: همچنین بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی میناب با زیربنای ۱۸۳۵۰ متر مربع زیر بنا و ۷۵ درصد پیشرفت پروژه، قرار است تا پایان سال ۱۴۰۳ به بهره‌برداری برسد.
وی گفت: پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس نیز در حال ساخت بیمارستان ۲۶۴ تختخوابی در شهر بندرعباس و در قالب مسئولیت‌های اجتماعی است که این پروژه نیز حدود ۷۵ درصد پیشرفت داشته است.
این مقام مسئول اظهار کرد: از خدماتی که در این دولت و زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی هرمزگان صورت گرفته است، می‌توان به ۲۵۱میلیون و ۴۸۴هزار خدمت در حوزه بهداشت و درمان اشاره کرد که ارزش این خدمات ۶هزار و ۵۱ میلیارد ریال برآورد می‌شود. این خدمات در دورترین نقاط استان ازجمله روستاهای بشاگرد به مردم ارائه می‌شود.
دکتر جاودان بیان کرد: از شاخص‌ترین اقدامات صورت گرفته در دولت مردمی، تاسیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شرق استان به مرکزیت شهرستان میناب و دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی غرب استان به مرکزیت شهرستان بندرلنگه است. بنابراین استان هرمزگان علاوه بر دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی در بندرعباس، دارای ۲ دانشکده علوم پزشکی در شرق و غرب استان است که کیفیت ارائه خدمات به واسطه راه‌اندازی این دانشکده‌ها ارتقا پیدا می‌کند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در پایان گفت: در حوزه جوانی جمعیت در بیمارستان‌های تابعه دانشگاه، خدمات درمان ناباروری ارائه می‌شود. سطح ۲ درمان ناباروری در شهرستان‌های میناب، بندرلنگه و بندرعباس و خدمات فوق تخصصی درمان ناباروری در شهرستان بندرعباس فعال شده که از خدمات بسیار مهم و ارزنده دولت است.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=24149

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات