امروز : ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۵:۴۹
صفحه نخست | پیشنهاد سردبیر | استاندار هرمزگان: تمام ادارات و فرمانداران باید با سرمایه‌گذاران حوزه شیلات نهایت همکاری ‌را داشته باشند‌

استاندار هرمزگان: تمام ادارات و فرمانداران باید با سرمایه‌گذاران حوزه شیلات نهایت همکاری ‌را داشته باشند‌

منتشر شده در ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۲
حوزه شیلات

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از تسنیم از قشم، مهدی دوستی با حضور سرزده در واحد در دست تجهیز تولید چیپس ماهی در قشم ضمن بازدید از این واحد صنعتی با اشاره به اهمیت صنعت شیلات در استان اظهار داشت: تمامی ادارات و فرمانداران وظیفه دارند با سرمایه‌گذاران در حوزه شیلات با هدف تسهیل در صدور مجوزها و ارائه تسهیلات نهایت همکاری و مساعدت را داشته باشند.

وی ادامه داد: تکمیل زنجیره صنعت شیلات از صید، فرآوری و بسته‌بندی می‌تواند تحرک جدید به اقتصاد هرمزگان داده و اشتغال در این حوزه را با توجه به نقش سنتی شیلات در هرمزگان گسترش دهد.

همچنین استاندار هرمزگان، کمک به گسترش صنعت شیلات در هرمزگان که یکی از سرفصل های برنامه “پیمان” در سفر رئیس جمهور به هرمزگان است را نیز مورد تاکید قرار داد.

مدیرعامل شرکت سالم غذای جزیره قشم طی این بازدید گفت: علیرغم جدید بودن صنعت تولید چیپس ماهی در ایران، اما در سال‌های گذشته هیچ حمایت موثری از این صنعت نو به عمل نیامده است و تأکیدات استاندار هرمزگان بر حمایت از کارآفرینان و سرمایه‌گذاران صنعت شیلات مایه دلگرمی است.

واحد صنعتی تولید چیپس ماهی در قشم با سرمایه‌گذاری ٣٨ میلیارد ریال و ٨ هزار دلار ارزی برای واردات تجهیزات صنعتی در مدت سه سال احداث و تا فروردین ماه سال ١۴۰١ به بهره‌برداری خواهد رسید.

چیپس ماهی به عنوان یک ماده غذایی از ۸۰ درصد پروتئین خالص تشکیل شده است که به عنوان یک ماده مقوی در خارج از کشور از مصرف بالایی برخوردار است و این واحد صنعتی در قشم برای نخستین بار این ماده غذایی فرآوری شده را تولید می‌کند.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=12384

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *