امروز : ۱ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۲۲:۴۱
صفحه نخست | اقتصادی | حل مشکل مسکن روستایی با تسهیلات آسان

حل مشکل مسکن روستایی با تسهیلات آسان

اخبار :
منتشر شده در ۲۳ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۱۲:۴۵

 مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان هرمزگان از خانه‌دارشدن افراد واجد شرایط در روستاها با تسهیلات 350 میلیون تومانی با بازپرداخت 20 ساله خبر داد.

حل مشکل مسکن روستایی با تسهیلات آسان

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ شهریار نوری‌زاده در نشست با خبرنگاران به مناسبت سالروز تشکیل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و افتتاح حساب ۱۰۰ امام خمینی «ره» اظهارداشت: به برکت انقلاب اسلامی ایران در حوزه شهرستان بندرعباس، روستاها نیز توسعه یافته است.

وی افزود: جهش تولید مسکن در حوزه روستایی ۴ساله ۱۶ هزار واحد هدف گذاری شد؛ سهم بنیاد مسکن استان هرمزگان ۲۱ هزار واحد بود که اجرایی شد و در سال گذشته توسط رئیس جمهور و وزیر، بالغ بر ۹ هزار واحد روستایی تحویل داده شد.

نوری‌زاده برای خانه دار شدن روستاییان گفت: امسال مجدد مسکن روستایی تسهیلات ارزان قیمت ۳۵۰ میلیون تومانی با بازپرداخت ۲۰ ساله و ضمانت زنجیره ای است که به بانک‌های عامل ابلاغ شده است.

وی  ادامه داد: بالغ با ۱۱ هزار و ۲۰۰ فقره و حدود ۴۰درصد توانستیم در دومین سال دولت، تعهداتمان که  برای ۴ سال تحقق پیدا کرده هدف‌گذاری کنیم تا پایان سال در حوزه  مسکن روستایی بتوانیم بالغ به ۲۰۰۰ هزار واحد روستایی با مشارکت مردم به روستاییان تحویل دهیم.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان هرمزگان گفت: نهضت ملی در شهرهای استان هرمزگان که اولویت بندرعباس است تقریباً ۶ هزارو ۴۳۹ واحد در سطح شهر با محوریت بندرعباس که نزدیک با ۴ هزار و ۴۰۰ واحد از نهضت ملی در بندرعباس است عمدتاً در پیامبراعظم در ۹ فاز عملیات اجرایی آن شروع  شده است که در سال گذشته ۱۶۰ واحد به بهره برداری رسید.

وی خاطرنشان کرد: اکنون هدف‌گذاری کرده‌ایم در بندرعباس و بندر لنگه بتوانیم هزار و ۱۰۰ واحد مجدد تا پایان سال به بهربرداری برسانیم.

قیر رایگان برای آسفالت معابر روستاها

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان از سهمیه قیر رایگان برای روستاها گفت: حوزه عمران روستایی در دستور عمل قیر رایگان که چندسال است ابلاغ شده توانستیم ۳۵۰ روستا با همکاری دهیاران و شوراها آسفالت معابر انجام شود بالغ بر ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار بود با مشارکت دهیاران به سرانجام رسید.

وی گفت: مطالعات در طرح‌های هادی روستایی بالغ ۲ هزار ۲۰۰ آبادی در سطح استان داریم که ۱۳۳۱ روستای آن بالای ۲۰ خانوار است توانستیم تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار مطالبه بکنیم.

وی ادامه داد: هدف‌گذاری  کرده‌ایم که طی ۴ سال آینده بتوانیم بالغ بر ۵۰۰ روستا که تقریباً ۱۸۰ روستا بازنگری شده و مابقی را در افق ۱۰ساله بتوانیم تمامی طرح ۴ساله را به اتمام برسانیم و بازنگری را به‌روز کنیم در بحث الحاق و بحث کاربری در سطح روستا مشکلات را به حداقل برسانیم و مشکل و نیازهای مردم در بحث اراضی جدید و اراضی که ما الحاق می‌کنیم این مشکل را به حداقل برسانیم.

تفکیک زمین ۷برابرسهمیه استان برای ۱۰ سال آینده

نوری زاده بیان کرد: سهمیه روستاها که از اول بهمن‌ماه سال گذشته ابلاغ شد برای ۴ سال ۲۰ هزار قطعه بود در حال حاظر با پشتبانه، همراهی استاندار و همکاری همه دستگاه‌های اجرایی به ویژه منابع طبیعی تقریباً ۳۰۰ روستای که ما نیاز به زمین داشتیم در سطح استان تا امروز بالغ به ۲۹۴ روستا حدود ۱۵۰ هزار قطعه اراضی دست اقدام است که به صورت ۹۹ ساله و رایگان در سطح روستا تحویل مردم داده می‌شود این حدوداً ۷ برابرسهمیه استان ما برای حتی ۱۰ سال آینده زمین تفکیک قطعه بندی کرده ایم چون هدف ما تعهداتی که بنیاد مسکن به روستا دارد و متولی روستاها است به زودی تحویل متقاضیان خواهیم داد.

وی افزود: مهم‌ترین کاری که ما می‌توانیم انجام دهیم هویت روستاها واقعی کنیم؛ صدور سند روستایی را در کمترین زمان انجام گیرد اکنون از۱۸۶ هزار واحد روستایی ۵۴ درصد اسناد مالکیت صادر کرده ایم.

واگذاری زمین رایگان به واجدین شرایط روستاییان قشم

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان افزود: اتفاق خوبی که بعد از سال‌ها در حوزه واگذاری زمین با همکاری منطقه آزاد برای اولین‌بار اتفاق افتاد؛ توانستیم در سطح روستاهای شهرستان قشم ۴۰ روستا و ۴ شهر زیر ۲۵ نفرشهر قشم زمین واگذار کنیم تقریباً حدود ۶ هزار و ۸ قطعه زمین را از منطقه آزاد تحویل به صورت رایگان به  واجدین شرایط روستاییان قشم قرار گرفت.

برطرف کردن نیاز مسکن روستاییان

نوری زاده در پایان گفت: نیاز واقعی مسکن دیده شده است بر اساس آن ما زمین واگذار کردیم و با تسهیلات دولت همه تلاشمان را می‌کنیم تا بتوانیم مشکل مسکن روستایی را حل کنیم پروسه تسهیلات مسکن روستایی بسیار پروسه راحت و آسان بسیار فوری است با همکاری بسیار خوبی که بانک‌ها عامل در سطح استان دارند این کار در کمترین زمان انجام می‌شود.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=22969

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات