امروز : ۴ مرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱:۵۲
صفحه نخست | اجتماعی | جمع‌آوری قلیان‌ها از ساحل بندرعباس

جمع‌آوری قلیان‌ها از ساحل بندرعباس

اخبار :
منتشر شده در ۱۸ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۱۲

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان از اجرای طرح ضربتی جمع‌آوری قلیان سراهای غیرمجاز در ساحل بندرعباس خبر داد و گفت: این اقدام در راستای اجرای قانون و صیانت از بهداشت عمومی انجام شد.

به گزارش پایگاه خبری قشم، عارف اکبری روز پنجشنبه با اشاره به اجرای طرح ضربتی جمع‌آوری قلیان سراهای غیرمجاز در ساحل بندرعباس افزود: پس از مطرح شدن شکایت‌های مردمی و درخواست‌های پی درپی از دستگاه قضایی با تاکید رییس کل دادگستری استان، برخورد با مراکز عرضه قلیان در مکان‌های عمومی به‌ویژه ساحل بندرعباس در دستورکار دادستانی قرار گرفت و در کوتاه‌ترین زمان ممکن تعداد قابل توجهی از قلیان‌ها از این مراکز جمع‌آوری شد.

به گفته این مقام قضایی، عرضه قلیان به عنوان یک خطر جدی برای سلامت افراد جامعه یکی از مصادیق اقدامات خلاف قانون است و دستگاه قضایی به مردم اطمینان می‌دهد که با عوامل تهدیدکننده سلامت و بهداشت عمومی با قاطعیت و بدون اغماض برخورد کند.

دادستان مرکز استان هرمزگان، اجرای قانون منع استعمال مواد دخانی در اماکن عمومی با همکاری شبکه بهداشت و دیگر دستگاه‌های متولی را راهکاری مناسب به‌منظور حفاظت از سلامت جامعه و پیشگیری و مقابله با شیوع برخی امراض مسری برشمرد.

اکبری همچنین با هشدار جدی به واحدهای صنفی متخلف به دلیل رعایت نکردن نکات بهداشتی تاکید کرد: در راستای دستورالعمل نظارت و پیگیری حقوق عامه به منظور پیگیری و نظارت بر حسن اجرای قوانین و همچنین ضرورت انجام اقدامات لازم در جهت مراقبت و صیانت قانونمند از حقوق عمومی با هدف پیشگیری از مخاطرات برای شهروندان، از پلیس اماکن عمومی و دیگر دستگاه‌های متولی خواسته شده است در صورت مشاهده هرگونه تخلف حین بازرسی به سرعت با همکاری عوامل مرکز بهداشت، اقدامات لازم را انجام دهند و نتیجه را به دادستانی اعلام کنند.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=16485

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات