اخبار قشمکرونا

جزیره قشم با کمبود واکسن، پرستار و نیروی خدماتی مواجه است

فرماندار قشم گفت: جزیره قشم هم اکنون با کمبود واکسن، پرستار و نیروی خدماتی مواجه است اما از نظر تخت، دارو و اکسیژن مشکلی ندارد.

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از ایرنا، علیرضا نصری روز دوشنبه در گفت و گویی افزود: هم اینک ۷۰ بیمار در بیمارستان پیامبر اعظم (ص) جزیره قشم بستری هستند.

وی ادامه داد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا ۲۰۴ نفر در قشم به دلیل این بیماری جان باختند که ۹۵ فوتی تا پایان اسفندماه پارسال به ثبت رسیده است.

رییس ستاد مقابله با کرونای شهرستان قشم تصریح کرد: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۵۴ هزار آزمایش رایگان از بیماران مشکوک به کرونا در قشم انجام شده است.

وی اظهار کرد: تنها راه مقابله با شیوع این ویروس رعایت دستورالعمل‌ها و خودداری از شرکت در هرگونه تجمع است.

نصری با بیان اینکه سطح رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در روستاهای جزیره قشم پایین است افزود: بخشداران و دهیاران باید با کمک بزرگان و گروه های مرجع بیش از پیش به آگاه سازی مردم، فرهنگ سازی و تغییر  سبک زندگی متناسب با ضرورت‌های این بیماری اقدام کنند.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات سواحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا