امروز : ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۹:۴۴
صفحه نخست | اقتصادی | جذب سرمایه صنعتی در هرمزگان به ۱۸۳ همت رسید

جذب سرمایه صنعتی در هرمزگان به ۱۸۳ همت رسید

اخبار :
منتشر شده در ۱۶ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۹:۲۳

استاندار هرمزگان از برنامه ریزی گسترده برای جذب سرمایه گذار در حوزه صنعتی این استان طی ماه های گذشته خبر داد و افزود: ۱۸۳ همت طی سال جاری تاکنون در این عرصه جذب شده است.

به گزارش پایگاه خبری قشم، «مهدی دوستی» استاندار هرمزگان شامگاه دوشنبه ۱۵ آبان ماه در مراسم افتتاحیه نمایشگاه بین المللی «کیش اینوکس» با اشاره به ظرفیت‌های جذب سرمایه گذاری در این استان اظهار کرد: استان هرمزگان توانسته در ارزیابی شاخص امنیت سرمایه گذاری نیز رتبه نخست کشوری را کسب کند.

وی ادامه داد: این ارزیابی از فعالیت سه هزار و ۵۰۰ فعال اقتصادی بخش خصوصی انجام شده و نشان از ظرفیت بالای سرمایه گذاری در هرمزگان دارد.

استاندار هرمزگان دسترسی به منابع آبی گسترده، وجود منابع معدنی غنی و دسترسی آسان به مواد اولیه را از ظرفیت‌های مهم این استان در جذب سرمایه گذار صنعتی عنوان کرد.

وی همچنین از پایان عملیات اجرایی هفت ناحیه صنعتی در هرمزگان خبرداد و بیان کرد: اراضی لازم به منظور واگذاری به متقاضیان در این نواحی صنعتی نیز پیش بینی شده است.

دوستی در ادامه با بیان اینکه ایجاد شهرهای صنعتی تخصصی در دستور کار قرار دارد، گفت: از هیچ تلاشی برای توسعه منطقه دریغ نخواهیم کرد.

وی دیپلماسی اقتصادی در توسعه منطقه را بسیار ضروری دانست و افزود: در همین زمینه ارتباط تنگاتنگی با سرمایه گذارانی از چین، هند و قزاقستان داریم.

استاندار هرمزگان با اشاره به برنامه احداث کارخانه فولاد در هرمزگان بیان کرد: ظرفیت تولید این کارخانه ۱۰ میلیون‌تن خواهد بود که از پیشران‌های ملی توسعه اقتصادی محسوب می‌شود.

وی‌ ادامه داد: ۹۵۰ هزار بشکه نیز بر ظرفیت پالایشی نفت در استان افزوده می‌شود که مراحل ساخت آن در دست اجراست.

«کیش اینوکس» نمایشگاه بین المللی بورس، بانک، بیمه و خصوصی سازی است که در آن فرصت‌های سرمایه گذاری کشور معرفی می‌شود.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=16417

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات