امروز : ۹ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۵:۱۰
صفحه نخست | اجتماعی | ثبت نام ۱۰ هزار مددجوی هرمزگانی در طرح نهضت ملی مسکن

ثبت نام ۱۰ هزار مددجوی هرمزگانی در طرح نهضت ملی مسکن

اخبار :
منتشر شده در ۲۸ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۰۷

 معاون مسکن و ساختمان اداره‌کل راه و شهرسازی هرمزگان گفت: ۱۰ هزار نفر از مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی در این استان در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کرده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری قشم، سعید حاجبی روز یکشنبه افزود: از این تعداد سه هزار و ۱۱۷ نفر مراحل ثبت‌ نام خود را تکمیل کرده‌اند.

وی بیان کرد: مابقی متقاضیان کمیته امداد و بهزیستی نیز باید در مدت یک هفته آینده برای تعیین تکلیف نام نویسی مسکن به ادارات راه و شهرسازی در شهرهای محل درخواست خود مراجعه کنند.

این مسوول با اشاره به اینکه دولت تسهیلات بلاعوض برای ساخت مسکن مددجویان پرداخت می‌کند، اظهار کرد: همکاری بانک‌ها برای پرداخت تسهیلات بانکی طرح نهضت ملی مسکن نیز در استان بهبود یافته است.

تعهد استان هرمزگان در حوزه طرح نهضت ملی مسکن، ۶۵ هزار و ٩۵٠ واحد مسکونی است که زمین تخصیص یافته برای اجرای این طرح قابلیت احداث ٨١ هزار و ۵٩٣ واحد دارد و به لحاظ درصدی ١٢٣ درصد زمین مورد نیاز طرح تخصیص یافته و بیش از تعهد استان است.

نهضت ملی مسکن یکی از سیاست‌های کلان دولت سیزدهم در حوزه مسکن است که بر اساس این سیاست، ساخت چهار میلیون واحد مسکونی در چهار سال در برنامه دولت قرار گرفته است و بر اساس برنامه ابلاغی چهار ساله در استان هرمزگان، نزدیک به ۵۰ هزار واحد مسکونی با رویکرد احداث واحدهای ویلایی وارد مرحله اجرایی شده است.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=16770

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *