امروز : ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۹:۵۴
صفحه نخست | اقتصادی |  ثبت رکوردی دیگر؛ تعمیر همزمان ۶ شناور بزرگ در ایزوایکو

 ثبت رکوردی دیگر؛ تعمیر همزمان ۶ شناور بزرگ در ایزوایکو

اخبار :
منتشر شده در ۱۲ دی ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۴۴

ایزوایکو 3 شناور (شناور چند منظوره عسلوییه،شناور لوله گذار ابوذر 1200 و تانکر پولاریس) بصورت همزمان در حوض کارون خود آبگیری کرد که علاوه بر منحصر بفرد بودن این عملیات، تعداد پروژه های درحال تعمیر این گروه ایزوایکو به رکورد 9 پروژه تعمیراتی بصورت همزمان رسید.

 ثبت رکوردی دیگر؛ تعمیر همزمان 6 شناور بزرگ در ایزوایکو

به گزارش پایگاه خبری قشم، امروز مهندسان ایزوایکو سه فروند شناور (شناور چند منظوره عسلوییه، لوله گذار ابوذر ۱۲۰۰ و تانکر پولاریس) را بطور همزمان در  حوض خشک کارون ایزوایکو جهت انجام تعمیرات اساسی ازآبگیری کردند.

اولین شناور داک شده در این عملیات، شناور چند منظوره عسلوییه، دومین شناور لوله گذار ابوذر ۱۲۰۰ و سومین شناور تانکر پولاریس بود که در زمان تقریبی ۲ ساعت و ۲۰ دقیقه به حوض خشک ورود و پهلودهی شدند.

شناور لوله گذار ابوذر ۱۲۰۰ با ۱۷۷.۸۴ متر طول، ۳۹.۱۶ متر عرض و ۱۲.۳ متر ارتفاع  مجهز به جرثقیل های ۱۲۰۰ تنی است و در نوع خود یکی از خاصترین شناورهای موجود در کشور است که خدمات ارزشمندی را در جهت حفظ و استخراج سرمایه های ملی انجام داده  است. و شناور پولاریس ۱۸۰ متر طول، ۳۲متر عرض ، ۱۸متر ارتفاع و ۲۸ هزار تن وزن دارد.

شناورهای ابوذر ۱۲۰۰ و پولاریس که در نوع خود بی‌نظیر و خاص محسوب می شوند هرکدام سومین داک در ایزوایکو را تجربه میکنند و انتخاب سه باره ایزوایکو از سوی مالکان و کارفرمایان مربوطه نشان از کیفیت بالای کار ایزوایکو، پایبندی به انجام تعهدات و رضایتمندی کارفرمایان را دارد.

این اولین بار در تاریخ ایزوایکو و صنعت کشتی سازی کشور است که در دو حوض خشک این مجتمع شش شناور بصورت همزمان مورد تعمیر و بازسازی قرار میگیرند و با احتساب دو فروند شناور و یک فروند اکومودیشن ریگ درحال تعمیر کنار اسکله های گروه شناورهای بزرگ ایزوایکو این گروه درحال حاضر ۹ پروژه تعمیراتی را بصورت هم زمان در دست اجرا دارد که نشان از ظرفیت و توان بالای ایزوایکو در این گروه دارد و با مدیریت صحیح توانسته از این ظرفیت بهترین استفاده را داشته باشد.

لازم به ذکر است در دیگر گروه های ایزوایکو نیز شرایطی مشابه حاکم بوده و توان و  ظرفیت مجموعه بخوبی بکارگیری شده است بگونه ای که برخلاف سالهای گذشته که ایزوایکو برای جذب پروژه نیاز به بازاریابی داشت امروز اما تمام ظرفیت این مجتمع تکمیل و فعال بوده و پروژه های جدید جهت انجام تعمیرات در صف انتظار قرار میگیرند و این در حالی است که ایزوایکو طی این ۲ سال توانسته است اعتماد شرکت های داخلی را جهت ثبت سفارش ساخت جلب و بعد از گذشت بیش از یک دهه قرارداد ساخت کشتی های بالای صد متری را نهایی و با دریافت پیش پرداخت از سوی ککارفرما به مرحله اجرا برساند.

یک فروند کشتی با طول ۱۴۷ متر و یک فروند کشتی با طول ۴۷ متر پروژه های ساختی هستند که با پیگیری مدیرعامل ایزوایکو امضاء و وارد فاز اجرایی شدند تا طلسم چندین ساله نداشتن سفارش ساخت کشتی های اقیانوس پیما در ایزوایکو شکسته شود.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=18871

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *