امروز : ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۶:۳۱
صفحه نخست | اجتماعی | توقیف ۳۸دستگاه شوتی سوخت بر در بندرعباس

توقیف ۳۸دستگاه شوتی سوخت بر در بندرعباس

اخبار :
منتشر شده در ۲۹ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۲۱

نیروهای پلیس هرمزگان در ادامه طرح مقابله با قاچاق سوخت و فرآورده‌های نفتی در استان، موفق به شناسایی و توقیف ۳۸ دستگاه شوتی سوخت بر در بندرعباس شدند.

توقيف ۳۸دستگاه شوتي سوخت بر در بندرعباس

به گزارش پایگاه خبری قشم، فرمانده انتظامی هرمزگان روز سه‌شنبه با اعلام خبر اظهار کرد: در ادامه طرح مقابله با قاچاق سوخت و فرآورده‌های نفتی، طرح ضربتی برخورد با خودروهای موسوم به شوتی که با رانندگی خطرآفرین موجب به خطر انداختن جان شهروندان و مسافران می‌شوند، در مناطق روستایی و حاشیه‌ای شهر بندرعباس اجرا شد.

سردار علی اکبر جاویدان افزود: در اجرای این طرح که با همکاری میدانی یگان امداد و پاسگاه‌های همجوار شرق شهرستان و پلیس‌های تخصصی در مسیرهای تردد خودروهای شوتی در جاده بندرعباس به میناب اجرا شد با انجام ایست و بازرسی‌های موقت تعداد ۳۸ دستگاه انواع خودروهای شوتی که در امر قاچاق سوخت فعالیت داشتند، توقیف شد.

وی ارزش سوخت‌های قاچاق کشف شده در این طرح را برابر اعلام نظر کارشناسان اقتصادی ۷۶ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: در بازرسی از این خودروهای توقیفی در مجموع مقدار ۲۴ هزار لیتر گازوئیل قاچاق کشف و ضبط شد.

فرمانده انتظامی هرمزگان با تاکید بر جدیت پلیس در اجرای مستمر طرح‌های عملیاتی پاکسازی مقابله با قاچاق، اظهار کرد: در این طرح تعداد ۹ نفر از عاملان قاچاق سوخت نیز دستگیر و با تشکیل پرونده به دستگاه قضایی معرفی شدند.

پیش از این نیز در تاریخ ۲۶ اسفندماه جاری، فرمانده انتظامی بندرعباس از توقیف ۴۰ دستگاه خودروی شوتی سوختکش در این شهرستان در راستای اجرای طرح ضربتی مقابله با قاچاق سوخت خبر داده است؛ که در بازرسی از این خودروها، ۱۲هزار لیتر گازوئیل قاچاق کشف و ضبط شد.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=22253

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *