امروز : ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۵:۰۰
صفحه نخست | پیشنهاد سردبیر | توسعه گردشگری دریایی هرمزگان با برنامه‌ریزی دولت سیزدهم در ایام نوروز امسال تحقق یافت

توسعه گردشگری دریایی هرمزگان با برنامه‌ریزی دولت سیزدهم در ایام نوروز امسال تحقق یافت

منتشر شده در ۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۵
دولت سیزدهم

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از ایرنا، مهدی دوستی سه‌شنبه شب در نشست وبینار ستاد هماهنگی خدمات سفر کشور که با حضور محمد مخبر معاون اول رییس جمهور و سید عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برگزار شد، با ارائه گزارشی از سفرهای نوروزی در استان هرمزگان، افزود: از ۲۶ اسفند ماه سال ۱۴۰۰ تا هشتم فروردین ماه سال ۱۴۰۱ در مجموع بیش از ۲ میلیون و ۴۱۹ هزار نفر مسافر نوروزی وارد استان هرمزگان شده‌اند که نسبت به نوروز سال گذشته رشد ۷۰ درصدی و نسبت به نوروز سال ۹۸ رشد ۳۶ درصدی ورود مسافر به استان را داشته‌ایم.
وی با اشاره به کاهش ۱۰ درصدی آمار فوت بر اثر تصادف های رانندگی در نوروز سالجاری در هرمزگان، ادامه داد: در این مدت ۶۲۹ هزار دستگاه خودرو وارد هرمزگان شده و ۱۲۹ هزار نفر نیز از طریق هوایی و فرودگاه ها و ۲۲ هزار نفر از طریق ریلی وارد استان  شده‌اند.
استاندار هرمزگان از افزایش ۳۶۰ درصدی ترددهای گردشگری دریایی در هرمزگان خبر داد و اظهارداشت: در این مدت ۲ میلیون و ۱۴۰ هزار نفر جابجایی مسافر به جزایر استان صورت گرفت و ۶۳۰ هزار نفر سفر با شناورها جهت بازدید از جاذبه‌های دریایی استان همچون جنگل های حرا صورت گرفته و نزدیک به نیم میلیون جابجایی خودرو به جزایر هرمزگان صورت گرفته است.
دوستی، توسعه گردشگری دریایی و تنوع بخشی به مقاصد سفر در هرمزگان را از مهم‌ترین اقدام‌های صورت گرفته و اهداف تحقق یافته در ایام نوروز سال ۱۴۰۱ اعلام کرد که با برنامه‌ریزی دولت سیزدهم صورت گرفت و تصریح کرد: در حال حاضر از ۱۴ جزیره استان هرمزگان، پنج جزیره مقصد گردشگری محسوب می‌شوند که پیگیر هستیم شرایط برای حضور گردشگران در دیگر جزایر استان نیز فراهم شود تا ظرفیت گردشگری همه جزایر مورد استفاده قرار گیرد و در این راستا از سازمان بنادر و دریانوردی می‌خواهیم به همه جزایر خدمات حمل و نقل دریایی ارائه دهد.
وی با اشاره به اتخاذ تمامی تمهیدهای جهت ارائه خدمات به گردشگران نوروزی در هرمزگان، گفت: با تشکیل ستاد اجرایی خدمات سفر استان و ۱۴ کمیته زیرمجموعه این ستاد، ۷۰ نشست برگزار شده است و برپایی نوروزگاه در بندرعباس در راستای معرفی و نمایش آداب و رسوم و فرهنگ همه شهرستان‌ های استان هرمزگان و برگزاری ۳۰ نمایشگاه و بازارچه صنایع دستی نیز از جمله دیگر اقدامات بوده است.
استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: همچنین ۲۶۹ مدرسه با هزار و ۲۲۱ کلاس درس جهت اقامت گردشگران آماده و ظرفیت تمامی مراکز اقامتی استان هرمزگان در نوروز تکمیل شد.
در همه ۱۴ جزیره استان هرمزگان باید گردشگر حضور یابد

  معاون اول رییس جمهور گفت: زمینه و جاذبه‌های گردشگری بسیاری در جزایر هرمزگان وجود دارد و در همه ۱۴ جزیره این استان باید گردشگر حضور یابد که حمایت لازم را در این خصوص خواهیم داشت.
محمد مخبر با قدردانی از اقدام‌های خوب صورت گرفته جهت ارائه خدمات به مسافران نوروزی در هرمزگان و با استقبال از پیشنهاد  استاندار هرمزگان در خصوص ایجاد شرایط سفر گردشگران به همه جزایر استان هرمزگان، بر لزوم فعال شدن ظرفیت گردشگری در تمامی ۱۴ جزیره استان هرمزگان تاکید کرد و دستور برنامه‌ریزی برای تحقق این امر را به وزارتخانه‌ها و سازمان های مربوطه صادر کرد.
وی ادامه داد: سازمان بنادر و دریانوردی در این راستا کمک لازم را داشته باشد و وزارتخانه‌های راه و شهرسازی و میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با همکاری یکدیگر، بستر ورود گردشگر به همه جزایر هرمزگان را فراهم کنند.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=13093

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *