امروز : ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۳:۴۳
صفحه نخست | اقتصادی | توزیع میوه شب عید در هرمزگان آغاز شد

توزیع میوه شب عید در هرمزگان آغاز شد

اخبار :
منتشر شده در ۲۶ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۱۱

رییس اداره بازرگانی تعاون روستایی هرمزگان گفت: روند توزیع میوه شب عید با قیمت مصوب تنظیم بازار و مصوب کمیته راهبری، از امروز در استان آغاز شده است.

توزیع میوه شب عید در هرمزگان آغاز شد

به گزارش پایگاه خبری قشم، محمد رضا ماندگاری افزود: ۲۰۰ تُن میوه شب عید شامل ۱۰۰ تُن سیب درختی و ۱۰۰ تُن پرتقال برای تنظیم بازار استان ذخیره‌سازی و در حال حمل به بخش‌ها، دهستان‌ها و شهرهای استان با نظارت سازمان تعاون روستایی استان است.

وی بیان کرد: در شهر بندرعباس هفت نقطه از سوی اتحادیه تعاون روستایی هرمزگان در راستای عرضه مستقیم میوه به صورت خرده فروشی تعیین شده است و در صورت افزایش تقاضا، مکان توزیع میوه شب عید با معرفی از سوی دیگر اصناف افزایش پیدا می‌کند.

رییس اداره بازرگانی تعاون روستایی هرمزگان، با اشاره به اینکه میوه شب عید با ۱۵ درصد تخفیف و زیرقیمت بازار توزیع می‌شود، اظهار کرد: طبق مصوب کمیته راهبری و ستاد تنظیم بازار استان، هر کیلوگرم پرتقال ۲۶۰ هزار ریال و هر کیلوگرم سیب درختی ۳۸۰ هزار ریال عرضه می‌شود.

وی ابراز کرد: میوه شب عید هرمزگان تامین است اما در صورت ضرورت و نیاز بیشتر استان، از محل اتحادیه مرکزی تعاون روستایی کشور که به میزان ۲۰ هزار تن میوه ذخیره‌سازی شده است، برای تنظیم بازار استان اقدام ‌می شود.

وی یادآور شد: طرح تامین و توزیع میوه شب عید با هدف کنترل قیمت و کاهش قیمت بازار و تحویل به مصرف کننده نهایی اجرایی شده است.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=22153

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *