امروز : ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۷:۰۴
صفحه نخست | اجتماعی | توزیع شیر رایگان در مدارس قشم

توزیع شیر رایگان در مدارس قشم

منتشر شده در ۱۸ دی ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۵۸

 مدیر آموزش و پرورش شهرستان قشم آغاز توزیع شیر رایگان در میان دانش‌آموزان مدارس ابتدایی دولتی بزرگ ترین جزیره ایرانی خلیج فارس از امروز خبر داد.

توزیع شیر رایگان در مدارس قشم

به گزارش پایگاه خبری قشم، حسین رنجبر گلشواری افزود: در راستای اجرایی شدن سند ملی دانش بنیان امنیت غذایی مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی و سند پشتیبان غذا و تغذیه در شورای سلامت و امنیت غذایی، شیر رایگان در هفته ۲ نوبت و تا پایان سال تحصیلی در میان دانش آموزان مدارس ابتدایی دولتی(شهری و روستایی) این جزیره توزیع می‌شود.

وی ادامه داد: در راستای اجرای این طرح شیر پاکتی ۲۰۰ سی سی به صورت رایگان در اختیار ۱۶ هزار و ۸۹۸ دانش آموز مقطع ابتدایی سرزمین آب و آفتاب قرار خواهد گرفت که با هماهنگی های انجام شده با شرکت پگاه کرمان، این مهم در دستور کار قرار گرفته است.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان قشم توضیح داد: دانش آموزان و نوجوانان این جزیره در سن بلوغ و رشد قرار دارند و از این رو توزیع شیر رایگان در سلامت و افزایش شادابی این افراد از جامعه بسیار تاثیرگذار است.

رنجبر گلشواری اضافه کرد: پاکت های شیر توزیعی در مدارس نگین خلیج فارس برای دانش آموزان شهری و روستایی این جزیره از نوع شیر فرادما است.

پس از وقفه ای طولانی، در دولت سیزدهم و با دستور رئیس جمهور توزیع شیر رایگان در مدارس ابتدایی دولتی از سر گرفته شد، به طوریکه بنابر اظهارات سخنگوی وزارت آموزش و پرورش، تا پایان سال ۱۴۰۲ مبلغ ۲۵ میلیارد ریال تامین اعتبار برای توزیع شیر مدارس لحاظ شده که در وجه استان‌ها قابل واریز است که این مبلغ از سوی سازمان هدفمندی یارانه‌ها تامین شد.

شهرستان مرزی قشم با بیش از ۱۵۰ هزار نفر جمعیت دارای ۳۲ هزار و ۷۱۰ دانش آموز (۱۵ هزار و ۸۸۱ دختر و ۱۶ هزار و ۸۲۹ پسر) در مقاطع مختلف تحصیلی است و هم اکنون ۲۴۰ مدرسه و یکهزار و ۲۶۷ کلاس درس دارد.

جزیره قشم با وسعت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع از تنگه هرمز به موازات ساحل جنوبی ایران به طول ۱۳۵ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر از توابع هرمزگان است و ۳۰۰ کیلومتر خط ساحلی دارد.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در میان آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=19344

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *