پیشنهاد سردبیرهوا شناسی

تندباد لحظه‌ای با احتمال گرد و غبار و سیلابی شدن رودخانه‌های فصلی در راه هرمزگان

کارشناس پیش بینی هواشناسی استان هرمزگان گفت: با توجه به احتمال سیلابی شدن رودخانه های فصلی از قرارگیری در حریم و مجاورت مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی و صعود به ارتفاعات خودداری شود.

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از ایسنا، مجتبی حمزه نژاد در گفت و گویی افزود: امروز بعد از ظهر و شب در مناطق مرتفع و مستعد استان رشد ابر و رعد و برق، رگبار باران و گاه تگرگ، تندباد لحظه‌ای با احتمال گرد و غبار و سیلابی شدن رودخانه‌های فصلی پیش بینی می‌شود.

کارشناس پیش بینی هواشناسی هرمزگان بیان کرد: همچنین امروز تحت تاثیر فعالیت سامانه فصلی در محدوده شهرستان‌های بشاگرد، حاجی آباد، بستک، ارتفاعات پارسیان و ارتفاعات بخش مرکزی باعث رگبار باران و گاه تگرگ و سیلابی شدن رودخانه‌های فصلی پیش بینی می‌شود و از قرار گیری در حریم و مجاورت مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی و صعود به ارتفاعات خودداری شود.

وی با اشاره به اینکه در ساعات صبح مه رقیق صبحگاهی پدیده غالب سواحل و جزایر استان است، عنوان کرد: همچنین با وزش بادهای جنوب شرقی دریا کمی مواج است که تردد شناورهای سبک با احتیاط صورت پذیرد، تصریح کرد: از روز یکشنبه تا اواسط هفته جاری افزایش سرعت بادهای جنوب شرقی در دریای عمان و تنگه هرمز سبب متلاطم شدن این مناطق دریایی می‌شود که در این مدت شناورهای سبک از تردد دریایی خودداری کنند و تردد سایر شناورها با احتیاط صورت گیرد.

حمزه نژاد در پایان خاطرنشان کرد: از نظر دمایی نیز از روز یکشنبه ضمن افزایش رطوبت هوا، کاهش نسبی دما در استان پیش بینی می‌شود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا