امروز : ۴ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۶:۱۴
صفحه نخست | پیشنهاد سردبیر | تندباد لحظه‌ای با احتمال گرد و غبار و سیلابی شدن رودخانه‌های فصلی در راه هرمزگان

تندباد لحظه‌ای با احتمال گرد و غبار و سیلابی شدن رودخانه‌های فصلی در راه هرمزگان

منتشر شده در ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۷
سیلابی

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از ایسنا، مجتبی حمزه نژاد در گفت و گویی افزود: امروز بعد از ظهر و شب در مناطق مرتفع و مستعد استان رشد ابر و رعد و برق، رگبار باران و گاه تگرگ، تندباد لحظه‌ای با احتمال گرد و غبار و سیلابی شدن رودخانه‌های فصلی پیش بینی می‌شود.

کارشناس پیش بینی هواشناسی هرمزگان بیان کرد: همچنین امروز تحت تاثیر فعالیت سامانه فصلی در محدوده شهرستان‌های بشاگرد، حاجی آباد، بستک، ارتفاعات پارسیان و ارتفاعات بخش مرکزی باعث رگبار باران و گاه تگرگ و سیلابی شدن رودخانه‌های فصلی پیش بینی می‌شود و از قرار گیری در حریم و مجاورت مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی و صعود به ارتفاعات خودداری شود.

وی با اشاره به اینکه در ساعات صبح مه رقیق صبحگاهی پدیده غالب سواحل و جزایر استان است، عنوان کرد: همچنین با وزش بادهای جنوب شرقی دریا کمی مواج است که تردد شناورهای سبک با احتیاط صورت پذیرد، تصریح کرد: از روز یکشنبه تا اواسط هفته جاری افزایش سرعت بادهای جنوب شرقی در دریای عمان و تنگه هرمز سبب متلاطم شدن این مناطق دریایی می‌شود که در این مدت شناورهای سبک از تردد دریایی خودداری کنند و تردد سایر شناورها با احتیاط صورت گیرد.

حمزه نژاد در پایان خاطرنشان کرد: از نظر دمایی نیز از روز یکشنبه ضمن افزایش رطوبت هوا، کاهش نسبی دما در استان پیش بینی می‌شود.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=6645

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *