امروز : ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۹:۴۵
صفحه نخست | اقتصادی | تصویب مرز مجاز دریایی سه بندر تخصصی در هرمزگان

تصویب مرز مجاز دریایی سه بندر تخصصی در هرمزگان

اخبار :
منتشر شده در ۲۷ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۵۰

 استاندار هرمزگان گفت: طرح فنی توجیهی بندرخمیر، چارک و سیریک به منظور اعطای مرز مجاز دریایی بررسی شده و این بندر تخصصی به عنوان مرز رسمی مصوب شدند.

به گزارش پایگاه خبری قشم، مهدی دوستی روز شنبه در نشست کارگروه ویژه مرز بنادر سیریک، چارک و خمیر در هرمزگان اظهار کرد: باتوجه به اینکه سیاست‌های کلان اقتصاد دریا محور از سوی رهبرمعظم انقلاب ابلاغ شده است، نیازمند برنامه‌ریزی منسجم در جهت فعال نمودن ظرفیت‌های استان در این زمینه هستیم.

وی افزود: یکی از اولویت‌های اصلی دولت سیزدهم ایجاد بنادر تخصصی است که این سیاست در استان هرمزگان در حال انجام بوده و سال گذشته بندر تخصصی خمیر در زمینه معدنی مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان تصریح کرد: هم‌اکنون بنادر سیریک، خمیر و چارک در حال فعالیت هستند اما برای بهره‌مند شدن کامل از ظرفیت این بنادر نیازمند این هستیم کارهای لازم به منظور دریافت مجوز مرز مجاز دریایی انجام شود.

وی یادآورشد: مرز مجاز شدن دریایی پروژه‌ای زمان بر است اما باید بستر لازم برای دریافت این مجوزها ایجاد شود و زیرساخت‌ها و موارد فنی تخصصی مورد نیاز در بنادر یادشده شده نیز باید احداث شود.

دوستی گفت: بندر سیریک در سفر رییس جمهور مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت، از این رو نیاز است موارد باقی‌مانده از این بندر نیز به سرعت تجهیز و تکمیل شود تا افتتاح بندر به صورت کامل انجام شود.

وی ادامه داد: بندرخمیر و بندر چارک نیز می‌توانند به صورت تخصصی حوزه‌های تجاری مورد نظر را انجام دهند و پس از دریافت مجوز مرز دریایی این بنادر امکان جذب سرمایه‌های مختلفی را خواهند داشت که در نتیجه آن توسعه استان رقم خواهد خورد.

دوستی گفت: باید برای افزایش بهره‌وری از بندر سیریک بستر لازم برای ترانزیت خودرو از این بندر به مقصد افغانستان ایجاد شود.

گفتنی است این نشست با دستورکار بررسی طرح فنی توجیهی بندرخمیر، چارک و سیریک به منظور اعطای مرز مجاز دریایی با حضور اعضا برگزار و تصمیمات لازم برای تحقق این امر اخذ شد و همچنین مصوبات برای طی مراحل نهایی و اخذ مجوز هیات وزیران به تهران اعلام شد.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=16751

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات