امروز : ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۹:۴۷
صفحه نخست | اقتصادی | بیش از ۳ هزار کشاورز هرمزگانی تسهیلات خسارت سیل دریافت کردند

بیش از ۳ هزار کشاورز هرمزگانی تسهیلات خسارت سیل دریافت کردند

اخبار :
منتشر شده در ۲۹ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۴۲

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان با اشاره به حمایت دولت از کشاورزانی که در سیل به محصولات آنها خسارت وارد شده گفت: ۳ هزار ۲۴۹ نفر از کشاورزان که در سیل خسارت دیده‌اند، تاکنون موفق به دریافت تسهیلات بانکی شدند.

به گزارش پایگاه خبری قشم،  جلسه کارگروه بررسی و تصمیم گیری پیرامون پرداخت تسهیلات ارزان قیمت برای خسارت دیدگان بخش کشاورزی استان هرمزگان صبح امروز به ریاست مدیرکل مدیریت بحران استان هرمزگان برگزار شد.

مهرداد حسن‌زاده، مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان در خصوص بارش‌های اخیر و خسارت‌های ناشی از سیل به کشاورزان، اظهار داشت: دولت سیزدهم با هدف حمایت از کشاورزان اعتباری بالغ بر ۱۱۴ میلیارد تومان در اجرای بند خ ماده ۳۳ قانون برنامه ششم توسعه برای کشاورزانی که در سیل اخیر خسارت دیده اند با تضمین نامه بانک مرکزی ابلاغ کرده است.

وی در ادامه بیان کرد: تعداد ۷ هزار و ۶۳۰ نفر از کشاورزان خسارت دیده سیل نیز جهت دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه با کارمزد ۴ درصد به بانک ‌های عامل کشاورزی، ملت، تجارت، مسکن و پست بانک معرفی شدند.

حسن‌زاده به تسهیلات بانکی و ضمانت‌نامه بانکی اشاره کرد و گفت: ضمانت‌نامه این تسهیلات بانکی به صورت زنجیره‌ای بوده است.

مدیرکل بحران استانداری هرمزگان عنوان کرد: ۳ هزار ۲۴۹ نفر از کشاورزان که در سیل خسارت دیده‌اند تاکنون موفق به دریافت تسهیلات بانکی شدند.

حسن‌زاده در ادامه گفت: از محل اعتبارات بند (د) تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور نیز ۱۹ میلیارد تومان به استان هرمزگان تخصیص داده شده است که تاکنون ۸۰ درصد آن جذب شده و پس از اعلام به سازمان بحران کشور مجددا اعتبار جدید ابلاغ خواهد شد.

وی در پایان بیان کرد: با توجه به اینکه هرمزگان معمولا هر ساله دچار مخاطره طبیعی سیل می‌شود یکی از راهکارهای حمایت و جبران خسارت بیمه محصولات کشاورزی است که توصیه می شود کشاورزان استان در این خصوص اهتمام لازم داشته باشند.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=16823

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات