امروز : ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۵:۴۵
صفحه نخست | اجتماعی | تردد بیش از یک میلیون گردشگر نوروزی در قشم

تردد بیش از یک میلیون گردشگر نوروزی در قشم

منتشر شده در ۱۵ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۱۷:۵۴

قائم مقام ستاد اجرایی خدمات سفر قشم گفت: یک میلیون و ۴۷۳ هزار گردشگر نوروزی از ابتدای تعطیلات تا 13فروردین در سه مسیر دریایی، هوایی و زمینی این جزیره تردد کردند.

تردد بیش از یک میلیون گردشگر نوروزی در قشم

به گزارش پایگاه خبری قشم، ادریس راموز افزود: در مدت یادشده ۷۵۰ هزار و ۱۹۳ گردشگر از مسیرهای زمینی (پل به لافت)، دریایی (بندر شهید حقانی به بندر شهید ذاکری) و هوایی (فرودگاه بین‌المللی منطقه آزاد قشم) وارد این جزیره در جنوب کشور شدند.

وی ادامه داد: همچنین ۷۲۳ هزار و ۲۴۶ گردشگر هم پس از بازدید از ظرفیت‌های بی‌نظیر و کم‌نظیر این جزیره، قشم را از سه مسیر یاد شده به سمت دیار خود ترک کردند.

قائم مقام ستاد اجرایی خدمات سفر قشم توضیح داد: بیشترین ترددها با یک میلیون و ۱۴۹ هزار و ۸۷۸ مورد به مسیر زمینی (اسکله پل به اسکله لافت) مربوط می‌شود که گردشگران با وسایل نقلیه شخصی یا عمومی توسط شناورهای حمل خودرو (لندینگ کرافت‌ها) وارد این جزیره شدند و یا قشم را به سرزمین اصلی ترک کردند.

راموز اضافه کرد: بنادر شهید ذاکری و شهید حقانی با ۲۶۹ هزار و ۲۶۸ مورد و فرودگاه بین‌المللی منطقه آزاد قشم هم با ۵۴ هزار و ۲۹۳ تردد در جایگاه دوم و سوم تردد گردشگران جزیره جهانی قشم جای دارند.

وی گفت: در ۱۸ روز گذشته ۱۴۲ هزار و ۷۳ دستگاه انواع خودرو از مسیر اسکله پل وارد اسکله لافت در جزیره قشم شدند و همزمان هم ۱۳۸ هزار و ۷۰۰ خودرو نیز از همین مسیر خارج شدند.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=22790

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *