امروز : ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۱۵:۰۳
صفحه نخست | دسته‌بندی نشده | تردد کامیون‌ها در ۱۳ فروردین ممنوع شد

تردد کامیون‌ها در ۱۳ فروردین ممنوع شد

منتشر شده در ۱۲ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۱۸:۲۷

رییس پلیس راه هرمزگان گفت:با آغاز موج بازگشت مسافران نوروزی وتراکم ترافیک محورهای برون شهری تردد کامیون‌ها روز۱۳فروردین ماه در جاده‌های این استان ممنوع است.

تردد کامیون‌ها در ۱۳ فروردین ممنوع شد

به گزارش پایگاه خبری قشم، سرهنگ مهدی نیکبخت روز یکشنبه با اعلام این خبر افزود: برابر اطلاعیه‌های قبلی، تردد موتورسیکلت‌ها و انواع تریلر، کامیون ها به جز خودروهای حامل موادسوختی و کالاهای فاسد شدنی و همچنین کالاهای اساسی یا دارای مجوز، در روز دوشنبه ۱۳ فروردین در تمامی راه‌های برون شهری استان ممنوع اعلام شده است.

وی بیان کرد: علاوه بر ترافیک سیزدهم فروردین آخرین روز تعطیلات نوروز، موج بازگشت مسافران نوروزی به سمت شهرهای خود نیز به ترددهای این روز اضافه شده و بر حجم ترافیک می‌افزاید.

رییس پلیس راه هرمزگان اظهار کرد: مدیریت ترافیک روز ۱۳ فروردین، تامین ایمنی عبور و مرور با به‌کارگیری هدفمند از تمامی امکانات و ظرفیت‌های موجود، اعمال محدودیت‌های تردد، برخورد قاطع با تخلفات رانندگی، افزایش تیم‌های گشتی محسوس و نامحسوس، بهره‌گیری از سیستم‌های هوشمند کنترل ترافیک، رسیدگی فوری به تصادفات، نظارت بر تردد ناوگان عمومی حمل بار و مسافر، تعامل و هماهنگی با دستگاه‌های امدادی و خدمات رسان از برنامه‌های پلیس راه استان در این روز است.

این مسئول انتظامی به عموم مردم استان توصیه کرد: در روز طبیعت برای جلوگیری از ازدحام وسایل نقلیه و کندی حرکت و اتلاف وقت در ترافیک، به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند که زمان بازگشت به ساعات پایانی روز که بسیار پرحجم است، موکول نکنند.

سرهنگ نیکبخت تصریح کرد: مسافران نوروزی که قصد بازگشت به شهرهای خود را دارند با مدیریت زمان زودتر سفر خود را شروع کنند و اگر در طول مسیر بر اثر خستگی دچار حالت خواب آلودگی شدند در محلی ایمن توقف کرده و دقایقی را استراحت کنند و هیچ‌گاه زمان کم را با سرعت زیاد جبران نکنند.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=22734

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *