امروز : ۸ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۲۷
صفحه نخست | پیشنهاد سردبیر | تداوم طرح آب رایگان برای کم مصرف ها در هرمزگان

تداوم طرح آب رایگان برای کم مصرف ها در هرمزگان

منتشر شده در ۲۳ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۱
کم مصرف ها

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از فارس از بندرعباس، عبدالحمید حمزه پور صبح امروز از تداوم طرح آب رایگان برای کم مصرف ها و افزایش تعرفه آب بهای مشترکان پرمصرف از بیست و پنجم اسفندماه سال ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: الگوی مصرف آب برای مشترکان خانگی همانند سال های گذشته ۱۶ مترمکعب در ماه تعیین شده است که تعرفه آب بها برای مصرف بالاتر این میزان، به‌صورت پلکانی (نسبت به مازاد) محاسبه می‌شود.

وی تاکید کرد: مشترکان خانگی که الگوی مصرف ماهانه ۱۶ متر مکعب را رعایت می کنند، مشمول هیچ گونه افزایش نرخ آب مصرفی بر روی قبوض خود نمی شوند. 

مدیرعامل آبفای هرمزگان با تصریح بر اینکه تعرفه آب مشترکان خانگی با مصرف مازاد بر الگو به صورت پلکانی محاسبه و دریافت می‌شود، از مشترکان خواست تا با توجه به بالا بودن هزینه تمام شده تأمین آب، در مصرف آن صرفه‌جویی کنند.

وی در ادامه به وضعیت مشترکان هرمزگان اشاره کرد  و گفت: تعداد مشترکان آب استان ۴۸۱ هزار و ۲۶۶ مشترک است که از این تعداد ۴۴۳ هزار و ۹۴۶ مشترک خانگی و مابقی، صنعتی، تجاری و سایر کاربری‌ها است.

حمزه پور میزان مصرف آب آشامیدنی سالانه استان برای مصرف خانگی را ۹۵ میلیون و ۹۶۷ هزار مترمکعب اعلام کرد و گفت: بر اساس ارزیابی‌ها حدود ۵۹ درصد مشترکان آب استان، کم مصرف و تا الگوی تعیین شده هستند.

مدیر عامل آبفا استان هرمزگان با بیان اینکه ۳۳ درصد از مشترکان آب استان تا ۲ برابر الگو، آب مصرف می‌کنند افزود: ۸ درصد از مشترکان آب خانگی بیش از ۲ برابر الگوی تعیین شده آب مصرف می‌کنند و جزو مشترکان پرمصرف محسوب می‌شوند.

وی در ادامه افزود: در بخش فاضلاب نیز ۸۷ هزار و ۲۷۲ فقره انشعاب داریم.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=13363

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *