امروز : ۴ مرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱:۲۳
صفحه نخست | اجتماعی | تجلیل از ۱۵۱دانش آموز قشمی برگزیده در چهارمین جشنواره های علمی پژوهشی

تجلیل از ۱۵۱دانش آموز قشمی برگزیده در چهارمین جشنواره های علمی پژوهشی

منتشر شده در ۲۰ دی ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۵۰

 ۱۵۱ دانش آموز قشمی برگزیده و برتر استانی و کشوری چهارمین جشنواره علمی پژوهشی (پژوهش سراهای دانش آموزی)، نهمین جشنواره نوجوانان خوارزمی و رتبه های زیر یکهزار کنکور سراسری امروز با حضور مسوولان و خانواده هایشان در تالار آیینه این شهرستان تجلیل شدند.

تجلیل از ۱۵۱دانش آموز قشمی برگزیده در چهارمین جشنواره های علمی پژوهشی

به گزارش پایگاه خبری قشم، حسین رنجبر گلشواری روز چهارشنبه در حاشیه برگزاری این مراسم که در تالار آیینه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم برگزار شد، وی افزود: جشنواره علمی پژوهشی پژوهش سراهای دانش آموزی هرمزگان در ۱۱ محور سلول‌ های بنیادی، نانو فناوری، انرژی های نوین، زیست فناوری، رباتیک، کُد نویسی، ادبیات، گیاهان دارویی، علوم آزمایشگاهی، فناوری‌ های حوزه فضایی، حمل و نقل پیشرفته و نجوم از آبان ۱۴۰۱ تا شهریور ۱۴۰۲ برگزار شد.

وی ادامه داد: در این جشنواره ۹۷۴ دانش آموز به عنوان برگزیده استانی معرفی شدند که از این تعداد ۱۳۳ نفر از دانش آموزان پژوهش سرای جوان قشم به عنوان برترین های استانی و کشوری برگزیده و انتخاب شدند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان قشم توضیح داد: این جشنواره علمی پژوهشی با هدف تقویت و تعمیق فرهنگ مطالعه، تحقیق و پژوهش فردی و گروهی و تقویت کار گروهی، در سه مرحله، منطقه ای، استانی و کشوری برگزار شده بود.

۵۷ همکار فرهنگی برتر، پژوهشگر برگزیده استانی، رابطین پژوهشی تجلیل شد

رنجبر گلشواری اضافه کرد: در این آیین از ۵۷ همکار فرهنگی برتر، پژوهشگر برگزیده استانی، رابطین پژوهشی، دبیران راهنما و مدیران پژوهش سراهای دانش آموزی این شهرستان که حائز رتبه های برتر استانی و کشوری شدند، نیز تجلیل به عمل آمد.

در حاشیه برگزاری این مراسم تجلیل نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی دانش آموزی سرزمین آب و آفتاب در ۱۱ حوزه سلول‌ های بنیادی، نانو فناوری، انرژی های نوین، زیست فناوری، رباتیک، کُد نویسی، ادبیات، گیاهان دارویی، علوم آزمایشگاهی، فناوری‌ های حوزه فضایی، حمل و نقل پیشرفته و نجوم برپا شد.

در این آیین معاون اداره کل آموزش و پرورش استان هرمزگان، رییس اداره متوسطه این استان، امام جمعه، فرماندار، رییس شورای اسلامی شهر، رییس اداره آموزش و پرورش و مدیر پژوهش سرای دانش آموزی جوان شهرستان قشم و مدیران سازمان منطقه آزاد حضور داشتند.

استان هرمزگان دارای بیش از سه هزار و ۵۰۰ مدرسه با ۴۳۰ دانش آموز هرمزگانی در ۲۳ منطقه آموزشی است.

شهرستان مرزی قشم با بیش از ۱۵۰ هزار نفر جمعیت دارای ۳۲ هزار و ۷۱۰ دانش آموز (۱۵ هزار و ۸۸۱ دختر و ۱۶ هزار و ۸۲۹ پسر) در مقاطع مختلف تحصیلی است و هم اکنون ۲۴۰ مدرسه و یکهزار و ۲۶۷ کلاس درس دارد.

جزیره قشم با وسعت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع از تنگه هرمز به موازات ساحل جنوبی ایران به طول ۱۳۵ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر از توابع هرمزگان است و ۳۰۰ کیلومتر خط ساحلی دارد.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در میان آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=19527

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات