امروز : ۴ مرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱:۲۱
صفحه نخست | اقتصادی | تاکید ویژه استاندار هرمزگان بر ساماندهی ورودی‌های شهر بندرعباس

تاکید ویژه استاندار هرمزگان بر ساماندهی ورودی‌های شهر بندرعباس

اخبار :
منتشر شده در ۱۱ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۰۱
تاکید ویژه استاندار هرمزگان بر ساماندهی ورودی‌های شهر بندرعباس

به گزارش پایگاه خبری قشم، جلسه ساماندهی ورودی‌های شهر بندرعباس به ریاست مهدی دوستی استاندار هرمزگان و با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، فرماندار، شهردار و مدیران کل راه و شهرسازی، راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، راه‌آهن و فرودگاه‌های استان هرمزگان برگزار شد.

استاندار هرمزگان در این جلسه با اشاره به اینکه ورودی‌های استان صورت استان و اولین مواجهه مردم با استان هستند، اظهار داشت: ورودی‌های استان و به ویژه شهر بندرعباس به عنوان مرکز استان بایستی ساماندهی و زیبا سازی شود.

وی افزود: مسیر‌های ورودی جاده‌ای، ترمینال مسافربری، راه‌آهن و فرودگاه هدف اصلی جلسه و تعریف پروژه و برنامه پایش پیشرفت کار پروژه‌های مرتبط است و بنا داریم که این اماکن نسبت به زیباسازی و بهسازی فضای مورد نظر نیز اقدام کنند.

مهدی دوستی با اشاره به اینکه وجود وانت‌های میوه فروشی و برخی دکه‌های بدون مجوز سبب ایجاد ترافیک و از بین بردن جلوه بصری شهر به ویژه در ورودی‌ها شده بر ساماندهی و نظارت بر فعالیت این افراد نیز تاکید کرد.

وی تصریح کرد: راه‌آهن بندرعباس باید طی تفاهمی با شهرداری مشکلات فعلی و برخی کاستی‌های موجود را رفع و محوطه‌سازی فضای ایستگاه را تکمیل و نسبت به کاشت فضای سبز در یک بازه زمانی مشخص اقدام کند، همچنین فرودگاه نیز نسبت به تکمیل عملیات عمرانی فرودگاه، افزایش ظرفیت سالن ترمینال، باند جدید و همچنین اهتمام بر برخی ظرافت‌ها در طراحی و بهسازی فضای موجود اقدام کند.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان با اشاره به اینکه اسکله شهید حقانی بندرعباس به عنوان بزرگترین اسکله مسافربری باید امکانات لازم برای پذیرش مسافران را داشته باشد گفت: در این فصل شاهد اوج حضور مسافران در شهر بندرعباس هستیم و بایستی تمام امکانات مورد نیاز برای میزبانی شایسته از این مهمانان فراهم شود.

در این جلسه راهداری نیز به بهسازی جاده‌ای و فضای محورهای ورودی به استان و شهر بندرعباس شد.

 

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=17271

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات