امروز : ۹ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۵:۲۶
صفحه نخست | اقتصادی | تامین آب و جمع‌آوری فاضلاب طرح نهضت ملی مسکن در هرمزگان

تامین آب و جمع‌آوری فاضلاب طرح نهضت ملی مسکن در هرمزگان

اخبار :
منتشر شده در ۱۸ دی ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۵۰

 مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان گفت: آبفا هرمزگان با هدف تامین آب و جمع‌آوری فاضلاب طرح نهضت ملی مسکن، اجرای خطوط انتقال، شبکه توزیع آب و جمع‌آوری فاضلاب برای ۴۰ هزار مشترک جدید این استان در دستورکار قرار داده است.

تامین آب و جمع‌آوری فاضلاب طرح نهضت ملی مسکن در هرمزگان

به گزارش پایگاه خبری قشم، عبدالحمید حمزه‌پور روز دوشنبه در جمع خبرنگاران در تشریح جزئیات این طرح، با بیان اینکه آمادگی برای سرعت بخشیدن در اجرای زیرساخت‌های طرح نهضت ملی مسکن داریم، تصریح کرد: آبفا برای تمامی شهرهایی که طرح ملی مسکن در آن شهر، پیش‌بینی و زمین برای اجرای آن واگذار شده، برنامه‌ریزی کرده است که ۴۰ هزار مشترک جدید در ۳۲ سایت از اجرای این پروژه‌ها بهره‌مند خواهند شد.

وی به حجم عملیات اجرایی زیرساخت‌های آب و فاضلاب این طرح اشاره و بیان کرد: در بخش آبرسانی، ۲۷ کیلومتر خط انتقال، ۳۴۴ کیلومتر شبکه توزیع، پنج باب مخزن به ظرفیت ۲۷ هزار مترمکعب و سه ایستگاه پمپاژ اجرا و احداث خواهد شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان همچنین به حجم عملیات بخش جمع‌آوری فاضلاب این سایت‌ها اشاره کرد و گفت: در این زمینه برای جمع‌آوری فاضلاب ۲۵ هزار مسکونی پیش‌بینی لازم انجام شده است که در همین راستا ۱۳ کیلومتر خط انتقال، ۱۱۵ کیلومتر شبکه جمع‌آوری فاضلاب اجرا و عملیات احداث و تکمیل چهار باب تصفیه خانه فاضلاب آغاز خواهد شد.

حمزه‌پور به اعتبار مورد نیاز این پروژه‌ها اشاره کرد و ادامه داد: براساس برآوردهای اولیه اعتباری افزون‌بر ۴۸ هزار میلیارد ریال برای اجرای زیرساخت‌های آب و فاضلاب سایت‌های طرح نهضت ملی مسکن پیش‌بینی شده که بر اساس اولویت عملیات اجرایی آن آغاز و درحال انجام است.

به گفته وی، براساس پیش‌بینی و تخصیص اعتبار، عمده این زیرساخت‌ها در سال ۱۴۰۳ تکمیل و بخش باقی‌مانده، در سال ۱۴۰۴ مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=19341

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *