امروز : ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۱۳:۳۱
صفحه نخست | پیشنهاد سردبیر | بیش از ۸۷ هزار مسافر وارد جزیره کیش شدند

بیش از ۸۷ هزار مسافر وارد جزیره کیش شدند

منتشر شده در ۳ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۵
مسافر

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از ایرنا، جواد جمالی روز چهارشنبه در گفت و گویی اظهار داشت: فعالیت ارایه خدمات نوروزی به مسافران از ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ آغاز شده است و این تعداد مسافر تا روز گذشته دوم فروردین از مسیرهای دریایی و هوایی وارد جزیره شده اند.

وی با بیان اینکه اضافه کرد: تا پایان دومین روز از فروردین ۳۶ هزار و ۳۸۹ نفر با استفاده از کشتی و ۵۰ هزار و ۹۷۳ نفر نیز با استفاده از هواپیما به کیش سفر کرده اند.

جمالی با اشاره به اینکه در این مدت ۳۶۳پرواز رفت و برگشت در فرودگاه بین المللی کیش دایر شده و هفت هزار و ۶۷۰ خودرو نیز با استفاده از کشتی به داخل جزیره وارد شده است افزود: بیشترین تعداد ورود مسافر به جزیره در ایام نوروز شامل هفت هزار و ۸۶۸ نفر با ۵۷ پرواز  در ۲۷ اسفند سال گذشته و ۱۱ هزار و ۴۰ نفر و ۲ هزار و ۴۳۱ دستگاه خودرو  در یکم فروردین با استفاده از شناور به کیش وارد شده اند.

وی افزود: در این مدت پنج هزار و ۷۴۰ خودرو و ۲۲ هزار و ۹۶۰ نفر از بندر چارک، یک هزار و ۹۳۰ دستگاه خودرو و هفت هزار و ۷۲۰ نفر از بندر آفتاب و همچنین پنج هزار و ۷۰۹ نفر توسط شناور (اتوبوس دریایی) به این جزیره وارد شده اند.

جمالی اظهار داشت: ۱۱ کمیته فعال ستاد نوروزی این جزیره در بخش های مختلف نسبت به خدمات ارایه شده شامل هتل ها و مراکز اقامتی، دفاتر خدمات مسافرتی، مراکز تفریحی، کلوپ  و تفریحات دریایی و غواصی، شناورهای تفریحات دریایی، رستوران ها و مراکز پذیرایی، کنسرت و جنگ شبانه، اصناف تجاری و خدماتی نظارت کامل دارند.

این جزیره به واسطه ایجاد زیرساخت های گردشگری هم اکنون با ۳۰ نوع خدمت توریستی یکی از مهمترین مراکز گردشگری ایران اسلامی بوده و به نسبت وسعت خود دارای یکی از وسیع ترین و کم خطرترین سواحل دنیااست.

پیش از شروع همه گیری کرونا جزیره کیش همه ساله شاهد حضور حدود ۲ میلیون گردشگر بود که این تعداد در سال های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ به کمترین میزان خود رسیده بود اما هم اکنون در نتیجه اقدامات مقابله ای با ویروس کرونا از جمله واکسیناسیون عمومی سفرها به جزیره کیش مجددا آغاز شده است.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=12917

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *