امروز : ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۳:۴۴
صفحه نخست | پیشنهاد سردبیر | بیش از ۸۰ درصد موارد کرونا در هرمزگان از سویه اومیکرون است

بیش از ۸۰ درصد موارد کرونا در هرمزگان از سویه اومیکرون است

منتشر شده در ۳۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۵
سویه اومیکرون

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از ایرنا، دکتر فاطمه نوروزیان چهارشنبه شب در گفت و گویی اظهار داشت: در حال حاضر یک هزار و ۱۲۵ نفر در هرمزگان مبتلا به کرونا هستند که از این شمار یک هزار و ۵۱ نفر در قرنطینه خانگی به سر می برند.

وی با اشاره به افزایش شمار مبتلایان به کرونا در هرمزگان در طی یک هفته اخیر، افزود: متاسفانه شاخص بستری مبتلایان کرونا در این مدت بیش از ۱۱ درصد ، شناسایی موارد مثبت سرپایی کرونا ۷۰ درصد و موارد مرگ و میر از یک مورد به دو مورد افزایش داشته که این افزایش ها زنگ خطری جدی برای اوج گیری اومیکرون در هرمزگان در صورت بی توجهی به پروتکلهای بهداشتی است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان تصریح کرد: در حال حاضر ۷۴ نفر مبتلا به کرونا در بیمارستان های استان بستری هستند که از این شمار ۳۲ نفر در شبانه روز گذشته بستری شدند.

وی خاطرنشان کرد: از مجموع بستری ها ۱۵ نفر در بخش مراقبت های ویژه تحت نظر هستند که وضعیت چهار نفر از آنها وخیم گزارش شده است.

نوروزیان با بیان اینکه در شبانه روز گذشته فوتی جدید کرونا در هرمزگان ثبت نشده، افزود: آمار فوتی های کرونا در استان همان رقم قبلی ۲ هزار و ۴۶۱ نفر است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان مجموع واکسن تزریق شده در استان را ۲ میلیون و ۹۳۴ هزار و ۸۰۷ دز اعلام کرد و گفت: از این میزان یک میلیون و ۲۳۳ هزار و ۵۹۰ دز در نوبت دوم و ۳۱۹ هزار و ۶۳۸ دز در نوبت سوم تزریق شده است.

دکتر نوروزیان ضمن تاکید بر اهمیت تکمیل واکسیناسیون به ویژه زدن دز سوم، بیان داشت: تنها راه پیشگیری از ابتلا به کرونا رعایت پروتکلهای بهداشتی به ویژه زدن ماسک، فاصله گذاری اجتماعی، قرنطینه خانگی در صورت داشتن علایم تنفسی حتی در حد سرماخوردگی و تکمیل واکسیناسیون است.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=10661

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات