اخبار قشمپیشنهاد سردبیر

بیش از ۳۸ هزار متر مربع از اراضی ملی قشم رفع تصرف شد

رییس‌کل دادگستری هرمزگان گفت: پنج قطعه زمین به مساحت ۳۸ هزار و ۹۳۷ متر مربع از اراضی ملی و دولتی قشم با ارزش تقریبی ۷۶۲ میلیارد و ۲۴۰ میلیون ریال رفع تصرف شد.

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از ایرنا، علی صالحی پنجشنبه شب در جمع خبرنگاران افزود: این اراضی در منطقه بندرگاه شهر درگهان و خارج از محدوده طرح هادی روستای تورگان در جزیره قشم قرار دارد.

وی ادامه داد: رفع تصرف این اراضی با دستور قضایی و همکاری یگان حفاظت از اراضی ملی و ماموران انتظامی انجام شد.

رییس‌کل دادگستری هرمزگان تصریح کرد: پرونده‌هایی که در ارتباط با تخلفات و تصرفات عدوانی به اراضی ملی و دولتی در مراجع قضایی استان هرمزگان تشکیل شده با جدیت و سرعت رسیدگی می‌شود.

صالحی با تاکید بر مقابله قاطع و بدون اغماض با متصرفان اراضی ملی و دولتی افزود: متخلفان برابر قانون و مقررات تحت تعقیب قرار می‌گیرند و با قلع و قمع ساخت و سازهای غیرمجاز، اراضی ملی که متعلق به عموم است از دستبرد متجاوزان و فرصت طلبان محفوظ می‌ماند.

وی تاکید کرد کرد: مشارکت و هم افزایی همه دستگاه‌ها و اطلاع رسانی مردمی، امکان برخورد سریع و به موقع با متصرفان غیر قانونی را فراهم می‌کند و به همین منظور دستگاه قضایی استان هرمزگان به صورت شبانه روزی آماده دریافت گزارشات مردمی در این خصوص است.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات سواحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا