امروز : ۹ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۶:۳۸
صفحه نخست | اجتماعی | بیش از یکهزار صیاد تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی قرار گرفتند

بیش از یکهزار صیاد تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی قرار گرفتند

اخبار :
منتشر شده در ۱۸ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۰۳

مدیر صندوق بیمه اجتماعی هرمزگان گفت: برای نخستین بار در کشور یکهزار و ۲۳۴ صیاد بعد از ساماندهی و دریافت مجوز، تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی قرار گرفتند.

بیش از یکهزار صیاد تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی قرار گرفتند

به گزارش پایگاه خبری قشم، محمدعلی دشوارگر روز چهارشنبه در یک نشست خبری افزود: براساس ارزیابی عملکرد، در رشد نرخ بیمه شدگان جدید، هرمزگان رتبه نخست کشور را کسب کرد و در شاخص‌های ضریب وفاداری و ضریب پشتیبانی نیز به رتبه‌های ممتاز دست یافت.

وی تعداد افراد تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی هرمزگان را حدود ۳۴ هزار نفر و تعداد مستمری بگیران از این صندوق در استان را ۷۰۸ خانوار اعلام کرد.

دشوارگر از برپایی ۲۵۰ میز خدمت و اجرای طرح “دِه گردشی” به عنوان برنامه های ویژه برای تسهیل ثبت نام در این صندوق نام برد و اضافه کرد: امکان نقل و انتقال سوابق بیمه ای از مزایای صندوق بیمه اجتماعی است.

این مسئول توضیح داد: افراد می توانند با پرداخت حق بیمه به میزان متوسط ماهانه یک میلیون و ۴۰۰ هزار ریال (۱۴۰هزار تومان) پس از ۱۵سال و به شرط داشتن ۶۵ سال سن، مستمری دریافت کنند.

به گفته مدیر صندوق بیمه اجتماعی هرمزگان ۶۰ دفتر کارگزاری در سراسر استان خدمات صندوق را به روستاییان، عشایر، کشاورزان و دیگر افراد جامعه هدف ارائه می کنند.

صیاد جزیره نشینان می توانند تحت پوشش باشند

در این نشست خبری که با حضور ویدئوکنفرانسی مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی همراه بود، بیت‌الله برقراری” در پاسخ به پرسش خبرنگار ایرنای هرمزگان گفت: ساکنان جزایر هرمزگان به دلیل جمعیت زیر۲۰ هزار نفری این مناطق و با توجه به رویکردها و سیاست‌های حمایتی دولت سیزدهم می توانند تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی روستاییان، کشاورز و عشایر باشند.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=20799

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *