امروز : ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۲۲:۴۵
صفحه نخست | اقتصادی | بهسازی و احداث راه‌های روستایی در انتظار اعتبار

بهسازی و احداث راه‌های روستایی در انتظار اعتبار

اخبار :
منتشر شده در ۵ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۳۶

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هرمزگان گفت: بهسازی و احداث راه‌های روستایی بالای ۲۰ خانوار هرمزگان، ۴۸ هزار و ۳۲۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

بهسازی و احداث راه‌های روستایی در انتظار اعتبار

به گزارش پایگاه خبری قشم، عباس شرفی افزود: تعداد روستاهای بالای ۲۰ خانوار بدون راه آسفالته در استان ۲۳۱ روستا است که امیدواریم با جذب اعتبارات برای راه‌های تکمیل‌نشده و راه‌های آسفالت نشده روستاها بتوانیم این عدد را به صفر نزدیک‌تر کنیم.

 روستاهای بالای ۲۰ خانوار هرمزگان، به یکهزار و ۴۶۶ کیلومتر راه نیاز دارند

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هرمزگان اظهار کرد: تعداد روستاهای بالای ۲۰ خانوار یک‌هزار و ۳۳۱ روستا است که تاکنون راه یک‌هزار و ۱۰۴ روستای آن آسفالت شده است.مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هرمزگان اظهار کرد: تعداد روستاهای بالای ۲۰ خانوار یک‌هزار و ۳۳۱ روستا است که تاکنون راه یک‌هزار و ۱۰۴ روستای آن آسفالت شده است.

شرفی با اشاره به اینکه درحال حاضر ۸۴ درصد جمعیت روستاهای بالای ۲۰ خانوار هرمزگان از راه مناسب و آسفالت برخوردار هستند، ابراز کرد: آسفالت۳۹۰ کیلومتر از این راه‌ در دولت سیزدهم انجام شده است،

استان هرمزگان دارای یک‌هزار و ۷۱۲ روستا و آبادی دارای سکنه زیر و بالای ۲۰ خانوار است که تاکنون راه روستایی یک‌هزار و ۱۹۰ روستای آن، آسفالت شده است.

طول راه‌های روستایی هرمزگان در مجموع ۹ هزار و ۹۳۸ کیلومتر است که از این میزان ۶ هزار و ۸۶۴ کیلومتر راه روستایی بالای ۲۰ خانوار بوده که در حال حاضر آسفالت پنج‌هزار و ۴۹۹ کیلومتر آن انجام شده است.

استان هرمزگان دارای ۱۲ هزار و ۸۳۸ کیلومترمربع راه است که شامل ۳۴ کیلومتر آزاد راه، ۷۷۶ کیلومتر بزرگراه، ۶۲۲ کیلومتر راه اصلی، ۱۷۲۰ کیلومتر فرعی، ۹ هزار و ۹۳۸ کیلومتر روستایی و طول راه‌های آسفالت پنج هزار و ۲۵۴ کیلومتر است.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=20255

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *