امروز : ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۲:۰۲
صفحه نخست | اقتصادی | بهسازی۴۰ دستگاه پُل بزرگ در جاده‌های هرمزگان

بهسازی۴۰ دستگاه پُل بزرگ در جاده‌های هرمزگان

اخبار :
منتشر شده در ۲۲ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۵۹

 مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هرمزگان گفت: ۴۰ دستگاه پُل بزرگ از ابتدای امسال تاکنون در جاده‌های این استان بهسازی و تعمیر شده است که این رقم تا پایان سالجاری به ۴۵ دستگاه می‌رسد.

به گزارش پایگاه خبری قشم، عباس شرفی عصر دوشنبه در حاشیه بازدید از پل‌های در دست تعمیر این استان افزود: پل سرخنگی بخش شمیل بندرعباس یا سه دهانه ۲۰ متری و همچنین پل کمشک در شهرستان بستک با پنج دهانه ۱۰ متری از بزرگترین پُل‌های در دست ساخت هرمزگان است.

وی بیان کرد: بهسازی و تعمیر پل‌ها شامل تعویض دال‌های فرسوده پل‌ها، احداث رادیه و برید، تنظیم بستر، مقاوم‌سازی پایه پل‌ها، تعمیر دیواره‌های هدایت آب، مرمت قرنیز و نرده پل است.

۴۱۴ دستگاه پُل بزرگ و کوچک در راه‌های شریانی و روستایی استان هرمزگان نیاز به تعمیرات اساسی دارد که برای تعمیر این تعداد پل هفت هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

اداره نگهداری ابنیه فنی راه‌های هرمزگان متولی نگهداری ۱۳ هزار و ۶۰۸ دستگاه پل و آب‌رو با دهانه‌های متفاوت و همچنین نگهداری ۹ دستگاه تونل به طول سه هزار و ۱۵۲ متر است.

روکش آسفالت ۱۷۹ کیلومتر از راه‌های هرمزگان

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هرمزگان همچنین با اشاره به اینکه عملکرد این اداره‌کل در خصوص آسفالت تقویتی نیز ۱۱۸ کیلومتر بوده که تنها ۲ کیلومتر با هدف فاصله داشته است، گفت: در این مدت روکش آسفالت راه‌های اصلی، فرعی و روستایی در استان به طول ۱۷۹ کیلومتر تعریض و بهسازی راه‌های به طول ۵۲ کیلومتر انجام شده است‌.

شرفی اظهار کرد: میزان لکه گیری جاده‌ها نیز ۹۰ کیلومتر هدف‌گذاری شده بود که توانستیم آن را به ۱۹۶ کیلومتر برسانیم.

وی بیان کرد: شانه سازی ۲۹۰ کیلومتر حاشیه راه‌ها و اصلاح شیب شیروانی ۱۳۵ کیلومتر راه‌ها و بازسازی ۲۰ دستگاه ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین و سبک و خرید ۶ دستگاه ماشین آلات سنگین راهداری از دیگر اقدامات این اداره کل درسالجاری است.

این مسوول در خصوص نگهداری علائم تجهیزات و توسعه ایمنی افزود: عملیات هایی چون اجرای خط کشی، تهیه و اجرای حفاظ ایمنی و اجرای روشنایی نقطه ای به هدف های مشخص شده خود رسیده اند.

شرفی افزود: وصول درآمد ۱۸ هزار و ۳۳۰ میلیارد ریال در ۶ ماهه ۱۴۰۲ بوده که افزایش ۶۸ درصدی و کسب رتبه نخست در کشور را نشان می‌دهد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل هرمزگان با اشاره به سامانه داپ تصریح کرد: راه‌اندازی سامانه داپ یکی از قدم‌های بزرگ راهداری استان بوده که توانسته منجر به کشف ۱۱ هزار فرار بار و کشف پنج هزار بارنامه غیرواقعی شود.

شرفی با اشاره به موفقیت های حوزه راه روستایی گفت: در حوزه آسفالت جاده ها هدف ما ۶۰ کیلومتر بوده که با عملکرد ۲۰۵ کیلومتر توانستیم تحقق اهداف را ۲۵۰ درصد رشد دهیم.

در سفر رئیس جمهور به استان هرمزگان، ۴۱ هزار میلیارد ریال برای تکمیل طرح های حمل ونقل و بنادر استان هرمزگان مصوب شد که شامل ۲۰ هزار میلیارد ریال توسط سازمان برنامه و بودجه کشور، ۱۲ هزار میلیارد ریال توسط وزرات راه وشهرسازی (سازمان بنادر ودریانوردی وقیر)، سه هزار میلیارد ریال توسط وزرات نفت (مسوولیت اجتماعی) ومبلغ ۶ هزار میلیارد از محل منابع استان در سال‌های ۱۴۰۱ تا ۱۴۰۳ مصوب شد.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=16645

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *