امروز : ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۱۰:۲۲
صفحه نخست | اقتصادی | بهره برداری اسکله شماره ۳ منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان

بهره برداری اسکله شماره ۳ منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان

اخبار :
منتشر شده در ۲۰ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۲۰

به گزارش پایگاه خبری قشم، مدیر منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان گفت: عرشه این اسکله ۸۰ متر طول دارد و در یک موج شکن به طول هزار و ۵۰۰ متر ساخته شده است.
مسعود بامری افزود: آبخور ۱۶ متری این اسکله امکان پهلوگیری شناور‌هایی با وزن ۱۰۰ هزار تن را فراهم می‌کند.
وی گفت: بر اساس برنامه‌های توسعه ایمیدرو، ایجاد خط لوله انتقال میعانات گازی این اسکله در مرحله دوم ساخته می‌شود.
وی با اشاره به هزینه ۲۵ میلیون یورویی برای ساخت اسکله ۳ این بندر افزود: این یکی از ۴ اسکله فعال و یکی از ۱۹ اسکله این بندر در افق نهایی است.
مدیر منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان گفت: اکنون ظرفیت تخلیه و بارگیری این بندر سالانه ۹ میلیون تن است که در آینده به ۴۰ میلیون تن افزایش می‌یابد.
مسعود بامری افزود: امسال از بندر پارسیان بیش از ۴۵۰ هزار تن کلینکر و سیمان صادر و ۳۵۰ هزار تن کک و پودرآلومینا به این بندر وارد شد.
وی گفت:جلوگیری از خام فروشی و تکمیل زنجیره تولید محصولات فولاد و پتروشیمی از مهمترین اهداف ایجاد منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان در افق سال ۱۴۱۰ است.

وی افزود: تا سال ۱۴۱۰ در منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان بیش از ۱۸ میلیون تن محصولات پتروشیمی، ۴ میلیون تن فولاد و هزار و ۴۰۰ تن آلومینا تولید می‌شود.
مدیر منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان با اشاره به وسعت ۹ هزار و ۷۰۰ هکتاری این منطقه گفت: اکنون بیش از ۳ هزار نفر در منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان مشغول به کار هستند.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=16562

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *