امروز : ۹ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۵۳
صفحه نخست | اقتصادی | بهره برداری از خط جدید بسته بندی سیمان در هرمزگان

بهره برداری از خط جدید بسته بندی سیمان در هرمزگان

اخبار :
منتشر شده در ۲۳ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۴۷

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان از راه اندازی خط جدید بسته بندی و بارگیری کارخانه سیمان هرمزگان با هدف افزایش سیمان ورودی به بازار خبر داد.

بهره برداری از خط جدید بسته بندی سیمان در هرمزگان

به گزارش پایگاه خبری قشم، عادل شهرزاد روز دوشنبه در آیین افتتاح و بهره برداری از این خط جدید، اعتبار اختصاص یافته به راه اندازی آن را بیش از ۱۵۰ میلیارد ریال اعلام کرد.

وی افزود: با بهره برداری از این خط جدید بارگیری و بسته بندی، ظرفیت بارگیری شرکت سیمان هرمزگان از روزانه ۶ هزار، به هفت هزار تُن افزایش یافت.

معاون استاندار هرمزگان اضافه کرد: خط جدید بارگیری و بسته بندی شرکت سیمان هرمزگان با ۱۰۰ درصد فناوری داخلی راه اندازی شده است و با بهره برداری این خط جدید، برای ۲۰ نفر به صورت مستقیم و ۱۵۰ نفر فرصت شغلی غیرمستقیم ایجاد شده است.

طرح اولیه کارخانه سیمان هرمزگان در بندرخمیر معادل سه هزار تُن در روز در نظر گرفته شده بود که به دلیل نیاز استان هرمزگان و استان‌های همجوار همچنین امکان تولید محصولات، ظرفیت طرح به میزان ۲ برابر افزایش یافت.

نخستین شرکت سیمان که موفق به اخذ سیستم مدیریت جامع در استاندارد است

خط یک با ظرفیت روزانه سه هزار تُن کلینکر در سال ۱۳۷۶ و خط ۲ با ظرفیت مشابه در سال ۱۳۷۸ به بهره برداری رسید.

این شرکت برای اطمینان از کیفیت محصولات تولیدی، اقدام به تجهیز آزمایشگاه‌های شیمی، فیزیک و X-ray با بهترین امکانات روز و کنترل مداوم تمامی خطوط تولید از معادن تا بارگیری سیمان کرده است.

کیفیت خدمات و نتیجه ارایه شده در این آزمایشگاه‌ها باعث کسب گواهینامه تایید صلاحیت به عنوان آزمایشگاه همکار از سازمان ملی استاندارد از سال ۱۳۸۷ شده است.

سیمان هرمزگان در راستای ارتقای سطح مدیریت در شرکت از سال ۲۰۰۳ تاکنون موفق به پیاده سازی سیستم مدیریت کیفیت، محیط زیست، ایمنی و بهداشت شده است که اخذ گواهینامه‌های مربوط به صورت مستمر از مووسسه IMQ ایتالیا موید این مطلب است.

این شرکت به عنوان نخستین شرکت سیمانی موفق به اخذ سیستم مدیریت جامع در استاندارد ملی ایران ISIRI۱۳۰۰۰ که علاوه بر موارد یادشده شامل مدیریت راهبردی و سازماندهی محیط کار ۵S شده است.

سیمان هرمزگان درسال‌های گذشته بارها موفق به اخذ نشان واحد نمونه صنعتی، واحد نمونه کیفیت، واحد نمونه محیط زیست، صادرکننده نمونه، لوح تقدیر برای عملکرد مناسب در شاخص‌های بهره وری شده است.

کارخانه سیمان هرمزگان در ۸۰ کیلومتری جنوب غربی بندرعباس و نزدیکی شهر ساحلی بندرخمیر قرار دارد و برای ۶۰۰ نفر شغل فراهم کرده است.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=21018

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *