امروز : ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۲۳:۰۰
صفحه نخست | اقتصادی | بهره‌برداری از فاز سوم آب شیرین کن سیریک

بهره‌برداری از فاز سوم آب شیرین کن سیریک

اخبار :
منتشر شده در ۲۳ دی ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۴۱

فاز سوم آب شیرین کن شهر بندر سیریک با ظرفیت ۱۴۰۰ مترمکعب در روز و به منظور پایداری آب شهر بندرسیریک به بهره‌برداری رسید.

بهره‌برداری از فاز سوم آب شیرین کن سیریک

به گزارش پایگاه خبری قشم، با حضور محمدرضا پاکروان فرماندار شهرستان سیریک، مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان سیریک و مدیران سرمایه گذار آبشیرین کن، فاز سوم آب شیرین کن شهر بندر سیریک با ظرفیت ۱۴۰۰ مترمکعب در روز و به منظور پایداری آب شهر بندرسیریک به بهره‌برداری رسید.

فرماندار سیریک پس از بهره‌برداری از این پروژه، اعلام نمود:واحد سوم آبشیرین سیریک با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان و باظرفیت تولید ۱۴۰۰ مترمکعب در روز راه اندازی شد.تاکنون این سایت به طور متوسط ۲۵۰۰ مترمکعب تولید آب شرب و بهداشتی داشته که باتوجه به مصرف بالای شهر به دلیل بافت روستایی، آبرسانی پایدار نبوده که پس از این آب شهر سیریک با ۳۰۰۰ مترمکعب مصرف شبانه روز، پایدار خواهد شد و مازاد آن به ایستگاه پمپاژ آب گز جهت افزایش ظرفیت آبرسانی روستاهای دهستان بیابان انتقال داده خواهد شد.

وی افزود: پایداری شبکه توزیع در کیفیت نیز تأثیرگذار خواهد بود، هرچند نیاز به افزودنی های مجاز می باشد تا خورندگی آب تولیدی آبشیرین به حد استاندارد برسد.

عالی ترین مقام دولت در شهرستان در پایان سخنان خود تاکید کرد: ضمناً ظرفیت قراردادی شرکت سرمایه‌گذار ۳۷۵۰ مترمکعب در شبانه روز می باشد که با وارد مدار شدن این فاز از آب شیرین کن، آب شهر سیریک پایدار خواهد شد و مشکلات قبلی و جیره‌بندی آب در سطح شهر سیریک به صفر خواهد رسید.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=19652

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *