امروز : ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۹:۴۸
صفحه نخست | سیاسی | رییس جدید بنیاد نخبگان هرمزگان معرفی شد

رییس جدید بنیاد نخبگان هرمزگان معرفی شد

اخبار :
منتشر شده در ۳۰ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۴۰

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی، استانداری هرمزگان در آئین تکریم و معارفه رئیس بنیاد نخبگان استان گفت: هرمزگان می تواند مرجع توسعه اقتصاد دریا محور شود.

به گزارش پایگاه خبری قشم، احسان کامرانی معاون سیاسی و امنیتی استانداری هرمزگان امروز در آئین تکریم و معارفه رئیس بنیاد نخبگان استان با اشاره به پتانسیل های استان، عنوان کرد: قرار گرفتن استان هرمزگان در جوار خلیج همیشه فارس و دریای عمان ظرفیت های بی بدیلی را برای رشد و توسعه آن مهیا کرده است.

وی افزود: توجه به ظرفیت های دریایی به ویژه اقتصاد دریا محور مورد تاکید ویژه مقام معظم رهبری است و در همین راستا مقام معظم رهبری سیاست های کلی توسعه دریا محور را به سران قوا ابلاغ کردند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، خاطرنشان کرد: ابلاغ سیاست های کلی توسعه دریا محور فرصت استثنایی برای رشد و پیشرفت روز افزون مناطق ساحلی به ویژه استان هرمزگان است که باید غنیمت شمرد.

کامرانی، تصریح کرد: از فرصت های دریایی برای توسعه کشور و استان های ساحلی به نحوه شایسته استفاده نشده است و ضروری است دستگاه های اجرایی و مراکز علمی و پژوهشی با اقدامات عملی زمینه بهره گیری از این استعداد ها را در راستای اعتلای هرمزگان مهیا کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، خاطرنشان کرد: با پتانسیل های مطلوبی که هرمزگان در حوزه سواحل و دریا دارد استان می تواند در زمینه اقتصاد دریا محور در بین استان های ساحلی مرجع باشد.

وی تصریح کرد: توسعه چشمگیر هرمزگان در حوزه صنعت زمینه ساز ایجاد شکاف های در بخش های مختلف گردیده است که ضروری است نخبگان و دانشگاهیان برای کاهش این شکاف ها در راستای کاهش آسیب های اجتماعی گام بردارند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، اظهار داشت: هرمزگان دارای نخبگان و استعدادهای بسیاری در بخش های مختلف است که نیازمند شناسایی برای بهره گیری از ظرفیت های آنها می باشد.

وی، تصریح کرد: به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و توسعه مراکز علمی هرمزگان صاحب نیروهای انسانی متخصص در بخش های مختلف به ویژه اقتصادی و صنعتی است که می توانند این بخش ها را مدیریت و راهبری کنند.

کامرانی افزود: تقویت و ارتقاء جایگاه بنیاد نخبگان استان هرمزگان ضروری است در دستور کار بنیاد ملی نخبگان کشور قرار گیرد.

در پایان آقای دکتر بابک شکرالهی به سمت رئیس جدید بنیاد نخبگان استان هرمزگان معرفی و از خدمات دکتر وحید عامری با اهدا لوح سپاس تقدیر بعمل آمد.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=16869

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات