امروز : ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۲۱:۱۰
صفحه نخست | اقتصادی | بنادر بوموسی، سیریک و پارسیان در سفر ریاست‌جمهوری افتتاح می‌شوند

بنادر بوموسی، سیریک و پارسیان در سفر ریاست‌جمهوری افتتاح می‌شوند

اخبار :
منتشر شده در ۲۷ دی ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۰۷

مهدی دوستی برای سفر رياست جمهوري دو بسته هرمزگان طراحی شده که شامل بسته دریا در راستای تحقق توسعه بنادر، دریامحورِ و بسته مردم در راستای مردمی‌سازی اقتصاد می‌شود.

بنادر بوموسی، سیریک و پارسیان در سفر ریاست‌جمهوری افتتاح می‌شوند

به گزارش پایگاه خبری قشم، مهدی دوستی در نشست با مدیرعامل و شورای معاونین سازمان بنادر و دریانوردی کشور، با اشاره به اینکه او امر رهبر معظم انقلاب و تحقق درخواست‌های مردمی دو رویکرد اصلی دولت سیزدهم است، اظهارداشت: در بسته دریایی، سازمان بنادر و دریانوردی را محور قرار دادیم چرا که بنا است بندر بوموسی و سیریک افتتاح شود و بندر پارسیان نیز که ذیل ایمیدرو است آماده افتتاح است ضمن اینکه بخشی دیگر از پروژه‌های دریایی در حوزه‌های اقتصاد دریا، محیط‌زیست دریایی و شیلات به بهره‌برداری خواهد رسید.

استاندار هرمزگان با اشاره به پروژه پل خلیج‌فارس و بنادر جزیره قشم، عنوان‌کرد: مدیریت یکپارچه بنادر کشور یکی از ضروریاتی است که باید در کشور محقق شود.

دوستی ابرازداشت: پل خلیج‌فارس به ۲۷۰ میلیون یورو منابع نیاز دارد و ما آمادگی داریم با همکاری سازمان بنادر و دریانوردی و تقسیم کار در دولت عملیات اجرایی این پروژه را به دست بگیریم.

حجم پروژه‌های فعالِ سازمان بنادر در استان ۵۰ هزار میلیارد تومان است

وی با اشاره به ظرفیت‌های بندر جدید لنگه، عنوان‌کرد: برای احداث این بندرگاه سه هزار هکتار زمین در نظر گرفته‌ شده است و آمادگی داریم به سرعت پس‌کرانه این بندرگاه صنعتی و تولید‌محور گسترش یابد.

نماینده عالی دولت در استان تصریح‌کرد: بندرخمیر که بعد از ۱۴ سال در دولت سیزدهم تکمیل و به بهره‌برداری رسید توانسته از ابتدای سال تاکنون ۸۰۰ هزار تن صادرات ثبت کند که این حجم صادرات عمدتا احیای بازارهایی بوده در گذشته از دست رفته است و چنانچه ظرفیت کامل بنادر فعال شود صادرات این بندر استان به چند میلیون تن خواهد رسید.

بنادر دریانوردی در حوزه حمل نقل دریایی بالغ۱۵۰ هزار میلیارد تومان پروژه فعال در دست اقدام دارد

علی اکبر صفایی معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان بنادر و دریانوردی کشور نیز در این نشست، اظهارداشت: سازمان بنادر و دریانوردی در حوزه حمل نقل دریایی بالغ بر ۱۵۰ هزار میلیارد تومان پروژه فعال در دست اقدام دارد .

وی تاکید‌کرد: حجم پروژه‌های فعالِ سازمان بنادر و دریانوردی در استان هرمزگان ۵۰ هزار میلیارد تومان است که تلاش می‌کنیم تا پایان دولت سیزدهم به اتمام برسانیم.

رئیس سازمان بنادر و دریانوردی کشور، عنوان: در رابطه با طرح بزرگ گردشکری استان هرمزگان، مطالعات بخشی که در جوار بندرشهید حقانی قرار گرفته انجام شده، بندرگاه نخل‌ناخدا نیز به اتمام رسیده و آماده تحویل به سرمایه‌گذار است و در جزیره هرمز نیز کار در آستانه آغاز است.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=19842

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *