امروز : ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۱۱:۳۵
صفحه نخست | پیشنهاد سردبیر | بزرگ‌ترین مانور امداد و نجات دریایی در آب‌های بندرعباس برگزار می‌شود

بزرگ‌ترین مانور امداد و نجات دریایی در آب‌های بندرعباس برگزار می‌شود

منتشر شده در ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۰
نجات

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از تسنیم از بندرعباس، اسماعیل مکی‌زاده صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهارداشت: با توجه به اینکه در حال نزدیک شدن به ایام تعطیلات سال نو شمسی هستیم و به تبع آن شاهد افزایش سفرهای دریایی خواهیم بود به همین منظور بزرگ‌ترین مانور امداد و نجات دریایی در مقیاس بزرگ با شرکت ۱۲۰ نیروی امداد و نجات برگزار خواهد شد. 

وی افزود: در این مانور دریایی  ارگان‌های دریایی استان هرمزگان از حد فاصل بندر شهید حقانی و جزیره هرمز یعنی دو مایلی موج شکن بندر شهید حقانی بندرعباس به اجرای برنامه خواهند پرداخت. 

مکی‌زاده تاکید کرد: هدف از برگزاری این مانور دریایی ارزیابی میزان آمادگی واحدهای دریایی و هوایی، ارتقای سطح توانایی و مهارت کارکنان عملیاتی و ستادی، بررسی و ارزیابی نحوه مدیریت تیم.های جستجو و نجات دریایی، نحوه مدیریت جمعیت و بحران در شرایط اضطرار، شناسایی فرآیند مؤثر و کارآمد در هنگام نجات افراد مضطر در دریا در مقیاس بزرگ و ارزیابی عملکرد یدک کش‌های آتشخوار و کنترل صدمات در هنگام آتش سوزی شناورها است. 

معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان تصریح کرد: در این مانور ۲۱ شناور به همراه یک فروند بالگرد و یک فروند پهباد با همراه با مشارکت موثر نیروی دریایی سپاه، یگان دریایی مرزبانی، اورژانس و فرماندهی جستجو و نجات دریایی و سایر ارگان‌های دریایی حضور دارند. 

وی تاکید‌کرد: این مانور براساس طرح استانی جستجو و نجات دریایی و به منظور حفظ آمادگی و ارزیابی توان فنی و عملیاتی تیم‌ها و شناورهای دریایی استان مطابق هرسال و قبل از اجرای طرح تسهیل سفرهای دریایی برگزار می شود. 

 

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=12390

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *