امروز : ۹ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۷:۳۱
صفحه نخست | اجتماعی | برگزاری همایش عود پژوهی در بندرعباس

برگزاری همایش عود پژوهی در بندرعباس

اخبار :
منتشر شده در ۲۸ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۰۲

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هرمزگان گفت: همایش عود پژوهی به مناسبت یک‌سالگی ثبت جهانی هنر ساختن و نواختن عود در بندرعباس برگزار می‌شود.

برگزاری همایش عود پژوهی در بندرعباس

 به گزارش پایگاه خبری قشم، محمد محسنی با اعلام  برگزاری همایش عود پژوهی اظهار کرد: به مناسبت یک‌سالگی ثبت جهانی هنر ساختن و نواختن عود، این همایش در بندرعباس برگزار می‌شود.

وی افزود: این همایش عود پژوهی در راستای پاس داشت یک‌سالگی ثبت جهانی ساز عود با حضور عود سازان، عود شناسان و صاحب‌نظران حوزه فرهنگ و هنر روز یکشنبه ۳ دی‌ماه در بندرعباس برگزار می‌شود.

   مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی با اشاره به اینکه مراسم گرامیداشت یک‌سالگی ثبت جهانی ساختن و نواختن عود در دو بخش برگزار می‌شود، اظهار کرد: بخش اول برنامه از ساعت ۹ تا ۱۲ نشست تخصصی خودسازی و عود پژوهی است و بخش دوم برنامه ساعت ۱۶ همان روز، به پخش مستند روایت طرب‌انگیز طرب و نقد و بررسی این فیلم اختصاص دارد.

محسنی ادامه داد: همچنین کتاب دو زبانه شناخت نامه ساز ایرانی عود در خلیج‌فارس و هرمزگان نیز در همان روز رونمایی می‌شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هرمزگان افزود: این اداره تلاش دارد با برگزاری برنامه‌های تخصصی، زمینه آشنایی بیشتر علاقه‌مندان و پژوهشگران را با میراث ناملموس استان فراهم کند.

وی اظهار کرد: این همایش تخصصی با همکاری اداره‌کل ارشاد اسلامی، اداره‌کل تأمین اجتماعی، شهرداری بندرعباس، اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی، آکادمی آگه، پلتفرم رسانه‌ای دریانما، جشنواره لاتیدان و شهر خلاق بندرعباس برگزار می‌شود.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=18180

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *