امروز : ۸ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۰۷
صفحه نخست | اجتماعی | برگزاری مراسم تجلیل از خادمین موکب درمانی شهید عراقی زاده در مشهد مقدس

برگزاری مراسم تجلیل از خادمین موکب درمانی شهید عراقی زاده در مشهد مقدس

اخبار :
منتشر شده در ۲۲ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۲۲

مراسم تجلیل از خادمین موکب درمانی شهید عراقی زاده در اربعین ۱۴۰۲ به همت دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در مشهد مقدس انجام شد.

به گزارش پایگاه خبری قشم، دکتر محمدحسین زارع زاده، رئیس سازمان بسیج جامعه‌ پزشکی کشور در مراسم تجلیل از خادمین موکب درمانی شهید عراقی زاده گفت: «حب الحسین یجمعنا» این جمله بسیار پرمعناست و مفاهیمی زیادی برای ما دارد. یکی از همکاران ما در موکب می‌گفتند که حضور در اینجا سختی‌های خودش را هم دارد. اما همه می‌روند و لذت می‌برند. دلیلش این است که سلامت معنوی خود را به سلامت جسمی ترجیح می‌دهند. آن‌چه ما نیازمند آن هستیم سلامت معنوی است.
وی افزود: حملات مجازی علیه فرهنگ ما اتفاق می‌افتد و آن‌چه می‌تواند ما را حفظ کند حرکت در مسیر امام حسین و اهل بیت است.
زارع زاده با بیان اینکه مراسم اربعین برای ما آورده‌های زیادی دارد، گفت: مراسم اربعین بزرگ‌ترین اجتماع بشری است که امسال حدود ۲۴میلیون نفر در آن حضور داشتند و این می‌تواند آورده‌ی زیادی برای ما داشته باشد.
وی اضافه کرد: فضیلت حضور در اربعین این است که به فرموده امام جعفر صادق اگر کسی درهمی در راه زوار ابا عبدالله الحسین خرج کند، خداوند ۱۰هزار برابر به او عنایت می‌کند.
رئیس سازمان بسیج جامعه‌ پزشکی کشور اظهار کرد: تجمعی که در زمان اربعین شکل می‌گیرد می‌تواند از منظر سیاسی حائز اهمیت باشد. جمعیت مسلمان و شیعه کنار هم قرار می‌گیرند و در دنیا ابراز وجود می‌کنند. این تجمع در اقصی نقاط عالم سوال ایجاد می‌کند که این حسین کیست؟ که این همه انسان به سمتش می‌روند و برای او فداکاری می‌کنند.
زارع زاده بیان کرد: همدلی و رفاقتی که بین ما شیعه‌ها در دو کشور ایران و عراق  اتفاق افتاده سرمایه گران‌ قیمتی است که باید قدر آن را بدانیم.
وی درمورد جنایات رژیم صهیونیستی در غزه، گفت: همان طور که رهبر معظم انقلاب فرمایش کردند، در ابتدا شبهاتی به وجود آمد که چرا فلسطینی‌ها حمله کردند. اگر کسی در خانه شما آمده باشد قطعا از خود دفاع می‌کنید. این حمله به واسطه حضور اسرائیل در فلسطین و ظلم‌هایی بود که این رژیم غاصب طی سنوات مختلف به فلسطینی‌ها کرده بود.
زارع زاده  تاکید کرد: ما نباید مغلوب فضای رسانه‌ای دشمن شویم. حالا که نمی‌توانیم در غزه حضور پیدا کنیم باید روشنگری کنیم و این جهاد تبیین است که جا بیاندازیم که حق کیست و باطل کیست.
رئیس سازمان بسیج جامعه‌ پزشکی کشور در پایان گفت: اتحاد و همبستگی که در کشور ما وجود دارد مورد غبطه و حسرت بیگانگان است و به دنبال فروپاشی این انسجام و همدلی هستند. یکی از مظاهر همدل ما حضور در انتخابات است و تاکید می‌کنم که هم خودتان در انتخابات شرکت و هم دوستان و آشنایان‌تان را برای حضور در انتخابات تشویق کنید.

*خدمتگزاری بیش از ۲۰۰نفر به زائران ابا عبدالله الحسین (ع) در موکب درمانی شهید عراقی زاده*

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی استان هرمزگان نیز در این مراسم ضمن تشکر از همه خدمتگزارن زوار اباعبدالله الحسین (ع) و همه کسانی که در برپایی این موکب یاری دادند، گفت: از سال ۱۳۹۵ موکب درمانی تحت عنوان قمر بنی هاشم با حدود ۵ نفر نیروی خادم فعالیت خود را آغاز کرد. اوایل فقط ۲ چادر برای ارائه خدمات درمانی و دارویی داشتیم.
پاسدار موسی رنجبری افزود: پس از گذشت ۷ سال خداوند توفیق داد که امسال توانستیم با نیرویی بالغ بر ۲۰۰نفر در ۶ درمانگاه خدمات پزشکی را به زواران اباعبدالله الحسین (ع) ارائه دهیم.
رنجبری با اشاره به خدمات گسترده درمانی که در ایام اربعین ۱۴۰۲ توسط موکب شهید عراقی زاده ارائه شد ابراز امیدواری کرد: ان‌شالله در این سفر سه روزه به مشهد بخشی از زحمات شما خادمین زائران اباعبدالله الحسین (ع) را جبران کنیم.
رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی استان هرمزگان گفت: خوشبختانه با حضور برادر رزمنده و جانباز دکتر غلامعلی جاودان به عنوان رئیس دانشگاه هم‌افزایی، هماهنگی و همدلی‌های بیشتری در برپایی موکب درمانی به‌وجود آمده است.
رنجبری تاکید کرد: انجمن داروسازها نظام پرستاری و همه‌ی سمن‌هایی که در راستای بهداشت و درمان در استان فعالیت دارند کمک کردند که ما توانستیم این موکب درمانی را راهبری کنیم و امروز سرمان را بالا بگیریم.
وی افزود: یکی از استان‌هایی که بهترین عملکرد را در زمان اربعین داشت، استان هرمزگان و دانشگاه علوم پزشکی استان بود و ان‌شاالله با عنایت امام هشتم حضرت امام رضا(ع) بتوانیم سفره امام حسین(ع) را هرسال داشته باشیم و از اربعین بهره ببریم.

*خدمتگزاری شما به زوار امام حسین (ع) نتیجه تربیت امام خامنه‌ای است*

حجت‌الاسلام و المسلمین، سید عبدالفتاح، رئیس مجموعه فرهنگی رساله نور نجف اشرف نیز در این مراسم گفت: در روزهایی هستیم که مردم فلسطین تحت فشار شدید و ظلم‌های اسرائیل در حال کشته شدن هستند و جنایت‌هایی در آن جا اتفاق می‌افتد و ما باید در این روزها درکنار مردم فلسطین باشیم.

وی افزود: پیامبر (ص) می‌فرمود امام حسین (ع) از من و من از امام حسین (ع) هستم. ما نیز امروز به عشق امام حسین (ع) در کنار هستیم، همان طور که در موکب کربلا به عشق امام حسین (ع) در کنار هم جمع شدیم و توانستیم به زائران خدمت کنیم.

سید عبدالفتاح ادامه داد: حضرت علی اکبر در روز عاشورا از پدر بزرگوارشان می‌پرسند که آیا ما حتما بر حق هستیم؟ و امام به ایشان پاسخ می‌دهند که بله ما با همه داشته‌هایمان از شهر مدینه برای تداوم اسلام کوچ کردیم و تمام عشق و بزرگواری امام حسین در روز کربلا مشخص می‌شود.

رئیس مجموعه فرهنگی رساله نور بیان کرد: در روز اربعین همه کشورها ازجمله جمهوری اسلامی ایران برای زیارت امام حسین (ع) می‌آیند و این عشق ما به امام حسین (ع) است که همه مسلمانان در آن‌جا یکی می‌شوند و برای کسی می‌آیند که از تمام داشته‌های خود برای دین گذشت.
وی اضافه کرد: همه مردم فکر می‌کنند لطف مردم عراق نسبت به زائران از روی عادت است. اما ما در برابر شما کوتاهی کردیم و امام حسین (ع) بیش از این‌ها ارزش دارد و در کشوری که ان‌شاالله پایگاه امام زمان (عج) خواهد بود باید بیش از این‌ها به زائران امام حسین (ع) خدمت کنیم.
سید عبدالفتاح گفت: از همه شما مسئولین برپایی موکب تشکر می‌کنیم که شبانه روز در موکب بودید و این همه به فضل این است که شما تربیت شده امام خامنه‌ای هستید که ان‌شاالله یکی از نائب‌های امام زمان (عج) باشند.
رئیس مجموعه فرهنگی رساله نور افزود: طبق گفته امام خمینی آمریکا شیطان بزرگ است، وقتی آمریکا وارد عراق می‌شود جز ظلم و ستم چیزی برای عراق نمی‌آورد. همان طور که این روزها در فلسطین آمریکا و اسرائیل بره مردم فلسطین ظلم می‌کنند. همه ما مسلمانان باید در برابر این ظلم‌ها بایستیم و همیشه ندای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل سر دهیم.
وی افزود: ان‌شاالله از همه اعضای موکب که شبانه روز زحمت کشیدند، همه‌ی پزشکان و پرستاران در بندرعباس قدردانی ویژه‌ای انجام خواهیم داد.
رئیس مجموعه فرهنگی رساله نور در پایان گفت: از دکتر جاودان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، موسی رنجبری، دکتر یحیی میرزاده و همه کسانی که در موکب حضور داشتند تشکر می‌کنم.

گفتنی است که این مراسم با حضور دکتر غلامعلی جاودان؛ رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان، دکتر زارع زاده؛ مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور، معاونین فرهنگی دانشجویی، غذا و دارو، درمان، مدیر حراست و روابط عمومی دانشگاه، سرهنگ جعفر اسلامی؛ معاون فرماندهی سپاه امام سجاد(ع) در امور اقشار، جلالی؛ مسئول بسیج سپاه امام سجاد(ع)، سرهنگ رنجبری؛ مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی استان، حجت الاسلام و المسلمین سید عبدالفتاح، رئیس موسسه رساله نور شهر نجف عراق و جمعی از پزشکان، پرستاران و کادر درمانی هرمزگان اعزامی به اربعین حسینی، در سالن اجتماعات هتل نخل مشهد مقدس برگزار شد.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=16648

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *