امروز : ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۶:۵۳
صفحه نخست | اجتماعی | برگزاری مانور جستجو و نجات دریایی هرمزگان

برگزاری مانور جستجو و نجات دریایی هرمزگان

اخبار :
منتشر شده در ۲۱ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۹:۴۴

 مانور بزرگ جستجو و نجات دریایی با محوریت اداره‌کل بنادر و دریانوردی و با مشارکت دستگاه‌های مربوطه و حضور مدیرکل مدیریت بحران استانداری در آبهای استان برگزار شد.

برگزاری مانور جستجو و نجات دریایی هرمزگان

به گزارش پایگاه خبری قشم، مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان روز دوشنبه در حاشیه اجرای این مانور دریایی گفت: برگزاری مانورها و تمرینات عملی به‌منظور دستیابی به حداکثر آمادگی و هماهنگی بین دستگاه‌های عضو ستاد بحران در هنگام بروز سوانح دریایی و به‌ویژه در ایام اجرای طرح تسهیل سفرهای دریایی ویژه نوروز برگزار شد.

مهرداد حسن‌زاده اظهار کرد: این مانور با سناریویی از قبل تهیه شده و برگزاری نشست‌های متعدد به مرحله اجرا رسید.

وی هدف از اجرای این گونه رزمایش‌ها و تمرینات را ارزیابی میزان آمادگی واحدهای دریایی و هوایی در شرایط اضطرار، کشف نقاط ضعف و قوت تیم‌ها و برنامه‌های اجرایی و بررسی زمان انجام جستجو و نجات برشمرد و گفت: در سال‌جاری افزون‌بر ۴۰۹ مانور عملیاتی و دورمیزی در مرکز استان و شهرستان‌ها برگزار شده که همه این مانورها براساس مخاطرات اولویت دار استان و براساس سناریوی قبلی و درون دستگاهی و بین سازمانی بوده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان در پایان با قدردانی از دستگاه‌های اجرایی و نیروهای نظامی و انتظامی شرکت کننده در مانور تصریح کرد: حضور جوامع محلی در این مانور از دیگر بخش‌های مهم و برجسته این تمرین بود.

استان هرمزگان با برخورداری از ۲ هزار و ۲۰۰ کیلومتر نوار ساحلی و ۱۴ جزیره، علاوه بر در اختیار داشتن بیش‌ترین مرز دریایی کشور، فعالیت در امر جستجو و نجات دریایی را از ابتدای مرز شهرستان پارسیان در خلیج‌فارس تا مرز دریایی بندر چابهار در دریای عمان برعهده دارد.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=21870

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *