امروز : ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۱۰:۵۷
صفحه نخست | اجتماعی | برگزاری جشنواره فرهنگی، ورزشی و گردشگری خواجه‌عطا

برگزاری جشنواره فرهنگی، ورزشی و گردشگری خواجه‌عطا

منتشر شده در ۱۹ دی ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۲۴

دومین جشنواره فرهنگی، ورزشی و گردشگری خواجه عطا با رویکرد سبک زندگی ساحلی و دریایی در بندرعباس آغاز به کار کرد.

برگزاری جشنواره فرهنگی، ورزشی و گردشگری خواجه‌عطا

به گزارش پایگاه خبری قشم، محمد محسنی مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هرمزگان در آیین استقبال از دریانوردان بندر تاریخی لافت و پهلوگیری تنها شناور بادبانی ایران در ساحل خواجه‌عطا گفت: جشنواره فرهنگی، ورزشی و گردشگری خواجه عطا با محوریت سواحل و جزایر و با تاکید بر هویت ایرانی اسلامی می‌تواند یکی از بزرگترین کانون‌های گردشگری ساحلی در جنوب کشور باشد.

او افزود: خواجه کمال الدین عطا از رجال قدرتمند و تاثیرگذار سده‌های نهم و دهم هجری قمری در خلیج فارس و اولین قهرمان مبارزه با استعمار در تاریخ ایران بوده است.

برگزاری برنامه های خواجه‌عطا آیین کهن دریانوردی، مراسم رزیف موسیقی سنتی و جشنواره فرهنگی، ورزشی و گردشگری است

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هرمزگان گفت: نام‌گذاری محله‌ای به نام این قهرمان در بندرعباس ریشه در تاریخ و هویت این منطقه دارد.

محسنی افزود: این موضوع از اهمیت سایر محله‌های بندرعباس کم نمی‌کند و هر محله‌ای جایگاه خود را در تاریخ و فرهنگ این شهر دارد.

اجرای آیین کهن دریانوردی، مراسم رزیف موسیقی سنتی و برگزاری ورزش‌های آبی از برنامه‌های جشنواره فرهنگی ورزشی گردشگری خواجه عطا بود.

همچنین با حضور عبدالمجید ارفعی پژوهشگر و متخصص زبان‌های باستانی از برندینگ بندر تاریخی لافت در فرهنگسرای طوبی بندرعباس رونمایی شد.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=19429

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *