امروز : ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۹:۲۸
صفحه نخست | اجتماعی | برگزاری جشنواره سینما ایده در هرمزگان

برگزاری جشنواره سینما ایده در هرمزگان

منتشر شده در ۱۶ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۵۵

انجمن سینماگران هرمزگان به منظور کشف و پویایی استعدادهای سینمایی در راستای اهداف آموزشی خود جشنواره سینما ایده را برگزار می کند.

برگزاری جشنواره سینما ایده در هرمزگان

به گزارش پایگاه خبری قشم، سینماگران برای شرکت در این جشنواره می توانند از تمامی موضوعات و ایده های ذهنی خود بهره بگیرند و هیچ گونه محدودیتی در انتخاب سوژه و‌ نوع نگاه و پرداخت به آن وجود ندارد.

این جشنواره در دو مرحله برگزار می شود: مرحله ی اول ارسال ایده های سینمایی و بررسی آثار خواهد بود بعد از ارزیابی؛ ایده های منتخب معرفی و کارگاه پیشرفته با حضور داوران و اساتید منتخب فیلمنامه نویسی برگزار می شود.

در این کارگاه سه روزه برگزیدگان فرصت دارند به فیلم‌نامه نهایی رسیده و آثارشان مورد قضاوت قرار می گیرد.

شرایط ایده یا طرح ارسالی: ارائه طرح در حداکثر چهار خط شامل آغاز(شرط عمل)، میان(علت عمل) و پایان(نتیجه عمل) باشد. در طرح باید بطور کلی شخصیت اصلی و کنش اصلی معرفی گردد، تصویر ذهنی از رویدادهای فیلمنامه ایجاد کند، مخاطب و هزینه های احتمالی تولید را تا حدودی مشخص کند.

همچنین ارائه خلاصه فیلمنامه، شامل خلاصه رویدادهای فیلمنامه در حداکثر یک صفحه شامل معرفی پیرنگ اصلی و کنش شخصیتهای اصلی به صورت خطی به گونه ای که ساختار روایت فیلمنامه مشخص گردد.

هر هنرمند می تواند حداکثر  سه ایده را به دبیرخانه جشنواره ارسال نماید. هنرمندان متقاضی باید ساکن یا متولد استان هرمزگان باشند.

رزومه ی هنرمند باید در یک صفحه و در قالب فایل پی دی اف همراه با ایده ارسال شود.

جوایز: نفر اول: ۲۰ میلیون تومان نفر دوم: ۱۵ میلیون تومان نفر سوم: ۱۰ میلیون تومان نفر چهارم: ۸ میلیون تومان نفر پنجم: ۶ میلیون تومان گاهشمار جشنواره: آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره: ۱۵ فروردین ماه ۱۴۰۳

معرفی آثار پذیرفته شده: ۳۰ فروردین ماه ۱۴۰۳

برگزاری کارگاه پیشرفته و اختتامیه: اردی بهشت ماه

۱۴۰۳ آدرس اینترنتی برای ارسال اثر: anjomancinemagaran@gmail.com اعلام شده است.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=20661

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *