امروز : ۱ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۲۳:۱۵
صفحه نخست | اجتماعی | برگزاری تمرین مرکب دریایی بین دو نیروی دریایی ایران و پاکستان

برگزاری تمرین مرکب دریایی بین دو نیروی دریایی ایران و پاکستان

منتشر شده در ۱۷ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۹
پاکستان

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از ایرنا،ناخدا یکم ستاد رضا شیبانی سه‌شنبه، هدف از این تمرین دریایی را ارتقای توان رزمی و تبادل اطلاعات و دانش نظامی بین دو نیروی دریایی ایران و پاکستان عنوان کرد و افزود: این تمرین به منظور نمایش قدرت دریایی و هم افزایی و برقراری تعامل سازنده و پویا در جهت ایجاد صلح و امنیت پایدار در منطقه و همچنین انجام عملیات دریایی مشترک شامل نقل و انتقالات هوایی، دریایی و انجام مشترک عملیات Passex با شرکت کارکنان دو نیروی دریایی ایران و پاکستان و آب‌های خلیج فارس و دریای عمان صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: یگان‌های نیروی دریایی ارتش متشکل از ناوشکن البرز و یک فروند موشک انداز به همراه یک بالگرد و همچنین یگان های شناور رزمی و پشتیبانی از نیروی دریایی پاکستان در این تمرین دریایی حضور دارند.

سخنگوی این تمرین مشترک دریایی با اشاره به اهمیت وحدت و همگرایی صاحبان قدرت دریایی در این منطقه راهبردی، اضافه ایجاد امنیت توسط کشورهای منطقه باعث رشد،توسعه امنیت و در نهایت رونق تجارت جهانی خواهد شد.

شایان ذکر است روز گذشته نیز افسران و کارکنان ۲ نیروی دریایی ایران و پاکستان در راستای تبادل تجربیات آموزشی و عملیاتی از یگان‌های شناور یکدیگر مستقر  در منطقه یکم نیروی دریایی ارتش در بندرعباس بازدید کردند.

ناوگروه نیروی دریایی ارتش پاکستان پیش از ظهر شنبه در منطقه یکم امامت نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در بندرعباس پهلوگرفت.

ناوگروه پاکستانی شامل ۲ ناو نیروی دریایی در راستای سنت دریایی پاکستان و به منظور تقویت بیشتر روابط دو جانبه و دوستانه، امروز در منطقه یکم امامت نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در بندرعباس پهلو گرفت و فرماندهان وکارکنان آن مورد استقبال همتایان ایرانی خود قرار گرفتند.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=5010

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات