امروز : ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۳:۱۵
صفحه نخست | اجتماعی | برنامه جامع تقویت دانش‌آموزان هرمزگان برای کنکور سراسری تصویب شد

برنامه جامع تقویت دانش‌آموزان هرمزگان برای کنکور سراسری تصویب شد

اخبار :
منتشر شده در ۲۸ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۱۲

برنامه تقویت دانش‌آموزان هرمزگان برای امتحانات نهایی و کنکور سراسری و همچنین آزمون‌های آزمایشی، با تاکید بر طرح جامع کیفیت بخشی آموزش در استان روز یکشنبه به تصویب شورای آموزش و پرورش رسید.

به گزارش پایگاه خبری قشم، استاندار هرمزگان در نشست شورای آموزش و پرورش هرمزگان ضمن تصویب این طرح عنوان‌ کرد: این طرح در آینده تاثیر خود را نشان خواهد داد و موجب تربیت نسل‌هایی خواهد شد که می‌توانند به حل مسائل کمک کنند و نقش آفرین باشند البته باید در راه حل نهایی به سمت تمرکز بر روی نظام آموزش ابتدایی نیز برویم.

مهدی دوستی تصریح کرد: ۲ نظام آموزشی رایج و آموزش در میدان برای آموزش داریم که اردوهای علمی، فرهنگی و مذهبی می‌تواند تربیت در میدان را برای دانش‌آموزان تقویت کند و آن‌ها را به سمت یادگرفتن مشارکت‌های اجتماعی، کارگروهی و خلاقیت سوق دهد.

وی، اجرای سند بنیادین تحول آموزش و پرورش را اولویت نظام آموزشی استان دانست و ابراز کرد: در استان نمی‌خواهیم سند جدیدی را تدوین کنیم بلکه روی روش‌های اجرا و عملیات‌ها باید به سمت روش‌های جدید برویم که منویات رهبر معظم انقلاب تحقق یابد.

رییس شورای آموزش و پرورش هرمزگان تاکید کرد: گسستگی‌های نهادی بین وزارت آموزش و پرورش و وزارت علوم موجب ایجاد شکاف‌هایی در جامعه آموزشی کشور شده بود اما جلسه‌ای که با معاون آموزشی وزیر علوم داشتیم قرار شد که بخشی از تحصیل دانش‌آموزان در هنرستان‌های تخصصی را به عنوان تحصیلات دانشگاهی به رسمیت بشناسند.

دوستی خاطرنشان‌کرد: وزارت علوم حاضر است بخشی از واحدهای آموزشی در هنرستان‌ها را در مقطع کارشناسی تاثیر دهد و از همین رو ضرورت دارد مسئولان آموزش و پرورش در هماهنگی با وزارت علوم نشست‌هایی را برگزار کرده و سرفصل‌ها و واحدها را مشخص کنند.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان، همچنین بر لزوم آماده‌سازی دانش‌آموزان برای برگزاری المپیادهای علمی و برگزاری دوره‌های توانمندسازی معلمان در محیط‌ هایی مفرح و شاد تاکید کرد.

شهرداری بندرعباس سهم سرویس رفت و آمد دانش‌آموزان استثنایی را پرداخت کند

استاندار هرمزگان همچنین با تاکید بر لزوم پرداخت حق سهم شهرداری‌های استان برای رفت و آمد دانش‌آموزان استثنایی عنوان‌کرد: تمام شهرداری‌های استان سهم خود را پرداخت کردند و شهرداری بندرعباس نیز باید هر چه سریع‌تر سهم خود را برای این منظور واریز کند.

دوستی با اشاره به اینکه در بررسی نیازهای کارگاه‌های هنرستان‌ها بر هدفمندسازی آموزش‌ها در هنرستان‌ها تاکید و بیان‌ کرد: دانش‌آموزان باید به فهم فرآیندها برسند و مثلا با مشارکت صنایع نمونه یا ماکت تجهیزات موجود در صنایع به صورت نوری یا فیزیکی ساخته شده و در اختیار هنرستان‌ها قرار داده شود.

وی یادآورشد: هر صنعتی باید متولی یکی از هنرستان‌های جوار شود تا نیاز سنجی به صورت واقعی انجام شود و دانش‌آموزان براساس تخصص‌های لازم آموزش ببینند تا به محض فارغ‌التحصیلی (دانش آموختگی) بتوانند در صنایع مشغول به‌کار شوند.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان با تاکید بر لزوم برگزاری مستمر شوراهای شهرستانی آموزش و پرورش اظهار کرد: با شهرستان‌هایی که در این حوزه کوتاهی کنند، برخورد خواهد شد.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=16773

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *