امروز : ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۹:۰۹
صفحه نخست | اقتصادی | بررسی پنج مشکل قدیمی هرمزگان در سفر رییس جمهور

بررسی پنج مشکل قدیمی هرمزگان در سفر رییس جمهور

اخبار :
منتشر شده در ۱۳ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۳۰

 استاندار هرمزگان گفت: پنج مشکل قدیمی و مزمن استان در جریان سفر ۲روزه رییس جمهور و وزرا به هرمزگان مطرح و درباره آنها تصمیم گیری شد.

بررسی پنج مشکل قدیمی هرمزگان در سفر رییس جمهور

به گزارش پایگاه خبری قشم، مهدی دوستی روز جمعه در شورای اداری استان که به ریاست رییس جمهور برگزار شد با ارائه گزارشی از کارهای انجام شده در ۲ سال گذشته، افزود: تامین ۱۲۱ درصدی زمین نهضت ملی مسکن (بیش از تعهد) ، بهره‌برداری از ۳۰۵ تخت بیمارستانی جدید، افزایش تولید ماهی در قفس از چهار هزار و ۲۰۰ تن به ۱۱ هزار و ۴۰۰ تن، برقراری مجدد صید در اقیانوس بخشی از کارهای انجام شده است.

وی ادامه داد: افزایش ۸۵ درصدی کشت گلخانه‌ای، احیا، نوسازی و تجهیز سه هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی به سامانه‌های نوین آبیاری، اجرای خطوط انتقال آب، تخصیص ۱۲هزار میلیارد ریال به بخش درمان و بازگشایی ۸۸۳کیلومتر مسیر روستایی بخش دیگری از عملکرد دولت سیزدهم در هرمزگان است.

وی اضافه کرد: راه‌اندازی نیروگاه برق لارک، ایجاد پنجمین پارک توسعه اقتصاد دیجیتال، کاشت پنج میلیون اصله نهال، ساخت ۱۱۵ سازه آبخیزداری، جذب سرمایه و بهبود محیط سرمایه گذاری نیز از موارد مهم و در حال اجراست.

 

استاندار هرمزگان کاهش نرخ بیکاری از ۱۵ و هشت دهم به ۱۱ و نیم درصد و کسب رتبه نخست ایجاد اشتغال را از دیگر دستاوردها اعلام کرد.

دوستی اضافه کرد: در فاصله سفر اول و دوم رییس جمهور ۶۱۰ واحد راکد تولیدی احیا شد و حساب‌های بانکی برخی صنایع به استان برگردانده شد و با برنامه ریزی رتبه نخست امنیت سرمایه گذاری و رتبه نخست تکمیل طرح های سرمایه گذاری به هرمزگان رسید.در فاصله سفر اول و دوم رییس جمهور ۶۱۰ واحد راکد تولیدی احیا شد و حساب‌های بانکی برخی صنایع به استان برگردانده شد و با برنامه ریزی رتبه نخست امنیت سرمایه گذاری و رتبه نخست تکمیل طرح های سرمایه گذاری به هرمزگان رسید.

وی افزایش تولید هیدروکربن های سنگین و سبک از ۶میلیون و ۵۰۰هزار تن به ۹میلیون تن، آغاز طرح کُک سازی ، راه‌اندازی فاز سوم بندرشهید رجایی به ظرفیت بیش از یک میلیون تی ای یو کانتینر و ساماندهی صدور مجوز برای صیادان در کنار بازسازی سه زیستگاه آبزیان را به عنوان بخش دیگری از کارهای انجام شده معرفی کرد.

نماینده عالی دولت در استان از صدور اسناد مالکیت مردم به میزان ۶۸هزار هکتار و افزایش ظرفیت های گردشگری دریایی و اقامتی و انجام طرح های عمرانی در ۱۰محور به عنوان دیگر کارهای انجام شده نام برد.

استاندار هرمزگان اضافه کرد: ۱۲۴ مصوبه سفر قبل اجرا شده و به پایان رسیده و ۴۵ مصوبه نیز در حال اجراست.

استاندار هرمزگان افزایش سهم استان از مازاد درآمد و اختصاص سهم از درآمدهای پارس جنوبی را مشکل گشای بسیاری از مشکلات عمرانی و توسعه ای و خدماتی هرمزگان داست و خواستار توجه و تدبیر ویژه رییس جمهور در این زمینه شد.

آزادسازی تردد خودروهای پلاک مناطق آزاد هدیه سفر به هرمزگان باشد

نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس نیز در این نشست گفت: تقاضا می‌کنم با توجه به وجود ۲ منطقه آزاد قشم و کیش امکان تردد خودروهای پلاک مناطق آزاد به سراسر استان فراهم شود و این هدیه دولت در سفر رییس جمهور به مردم هرمزگان باشد.

حجت الاسلام محمد عبادی زاده با اشاره به توصیه ها و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب درباره اقتصاد دریاپایه افزود: ۳۵ درصد جمعیت ایران در سواحل سکونت دارند و به همین دلیل توجه به الزامات فرهنگی توسعه دریامحور برای ساحل نشینان یک موضوع مهم است.

وی تاکید کرد: انقلاب اسلامی ایران زیربنای فرهنگی دارد وهرچه در این حوزه بیشترهزینه کنیم، از دیگر هزینه‌ها کم می‌شود.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان تصریح کرد: تدوین سند فرهنگی و اجتماعی یک ضرورت است و باید این سند به عنوان نقشه راه تصویب شود.

امام جمعه بندرعباس از رییس جمهور خواست سهم جوانان استان در مدیریت افزایش یابد و تعداد مدیران پروازی کمتر شود.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=20511

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *