امروز : ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۳:۰۲
صفحه نخست | اخبار قشم | بررسی آخرین وضعیت آمادگی واحد‌های اجرایی و امدادی جزیره قشم برای مقابله با پیامد‌های بارندگی احتمالی

بررسی آخرین وضعیت آمادگی واحد‌های اجرایی و امدادی جزیره قشم برای مقابله با پیامد‌های بارندگی احتمالی

منتشر شده در ۲۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۱۷
آمادگی

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از اقتصاد ۲۴، در این نشست هر یک از اعضای ستاد مدیریت بحران این سازمان به تناسب وظایف و ماموریت‌های سازمانی، شرایط، امکانات و نقطه نظر‌های خود را در خصوص آمادگی شان برای این بارندگی مطرح کردند.

براساس این گزارش هماهنگی جهت حضور نیرو‌های انسانی و ادوات و امکانات در نقاط حساس و آبگیر، نظارت بر جلوگیری از برپایی چادر توسط مسافران در سطح شهر، جلوگیری از فعالیت‌های دریایی با شناور‌های سبک، جلوگیری از برگزاری مراسم و تجمع در باغ گیاه شناسی و استقرار بیل و لودر و تجهیزات و ماشین آلات در بلوار‌های تعیین شده از جمله مصوبات این نشست بود.

همچنین هماهنگی جهت جمع آوری درختان کنوکارپوس که مجاری فاضلاب شهری را مسدود می‌کند، لایروبی مسیل‌ها و کانال‌ها و تعیین تکلیف گود‌های پرخطر رها شده از دیگر مصوبات این نشست اعلام شد.

خریداری و تحویل دو دستگاه پمپ لجن کش به آتش نشانی منطقه آزاد قشم نیز با قید فوریت در این نشست به تصویب رسید و مدیریت پشتیبانی سازمان به عنوان اقدام کننده تعیین شد.

گفتنی است در این نشست که افزون بر ۲۴ مصوبه به همراه اقدام کنندکان و زمان اقدام آن‌ها به تصویب اعضای این ستاد رسید مسئول اصلی میدانی و اقدام در محدوده شهری شهر قشم مدیر امور شهری و روستایی سازمان و در بافت قدیم نیز شهردار قشم انتخاب شدند.

طبق هشدار جوی با سطح نارنجی اداره کل هواشناسی استان هرمزگان از روز شنبه ۲۵ الی سه شنبه ۲۸ دی ماه ۱۴۰۰ فعالیت سامانه بارشی شامل رگبار باران و رعد و برق همراه با وزش باد نسبتا شدید و احتمال تگرگ در این استان از جمله جزیره قشم مورد انتظار است.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=10491

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات