امروز : ۸ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۵۹
صفحه نخست | اقتصادی | برخورد استاندار هرمزگان با بانک‌های غیرهمراه در طرح نهضت ملی مسکن

برخورد استاندار هرمزگان با بانک‌های غیرهمراه در طرح نهضت ملی مسکن

اخبار :
منتشر شده در ۲۴ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۰۳

استاندار هرمزگان ضمن تاکید بر روند اجرای طرح نهضت ملی مسکن و همراهی تمام دستگاه‌های اجرایی جهت تسریع این طرح  گفت: با بانک‌هایی که مقابل خانه‌دار شدن مردم ایستاده‌اند برخورد خواهد شد.

برخورد استاندار هرمزگان با بانک‌های غیرهمراه در طرح نهضت ملی مسکن

به گزارش پایگاه خبری قشم، مهدی دوستی صبح پنجشنبه ۲۲ آذرماه در نشست شورای مسکن جهت اجرای طرح  نهضت ملی مسکن اظهارداشت: با توجه به اینکه برخی از بانک‌ها در برابر توسعه استان به ویژه پرداخت تسهیلات به نهضت ملی مسکن کوتاهی کرده‌اند در صورت تداوم لیست بانک‌های مذکور به مردم اعلام خواهد شد.

رئیس شورای مسکن استان هرمزگان، افزود: مدیران دستگاه‌های دولتی از این پس حق ندارند ریالی به حساب پیمانکاران‌شان در بانک‌های مورد بحث واریز کنند و در صورت عدم تمکین از این مصوبه با خود آن‌ها نیز برخورد خواهد شد.

دوستی عنوان‌کرد: در طرح نهضت ملی مسکن هر کدام از صنایع استان هم که در این بانک‌ها حساب داشته باشند در سهمیه حامل‌های انرژی آن‌ها محدودیت اعمال می‌شود ضمن اینکه ادارات آب، برق، گاز و مخابرات موظف‌اند ظرف امروز دیون بانک‌ها را بررسی کرده و اگر معوقاتی در پرداخت حقوق دولت دارند برخورد قانونی انجام دهند.

استاندار هرمزگان بیان اینکه الحاق زمین به ۲۵۸ روستای استان انجام شده، اظهارداشت: الحاق زمین به ۵۸ روستا باقی مانده است که لازم است تلاش شود تا جلسه آتی شورای مسکن الحاق اراضی این روستاها نیز انجام شده و پرونده تامین زمین برای توسعه مسکن در روستاها بسته شود.

پیشرفت طرح‌های نهضت ملی مسکندر اکثر شهرها مطلوب بوده است

وی با نارضایتی از عملکرد دانشگاه‌ها در اجرای طرح خوابگاه‌های متاهلی دانشجویی، گفت: ضرورت دارد نامه‌هایی به وزیر علوم و وزیر بهداشت ارسال شود چرا که کار در این حوزه بسیار کند پیش می‌رود و اگر تا جلسه پیش‌روی شورای مسکن اقدام عملی نشود منابع مالی این طرح به دیگر طرح‌های نهضت ملی مسکن منتقل خواهد شد.

دوستی با اشاره به پیشرفت ۹۹.۵ درصدی پروژه مسکن ۱۶۰ واحدی بندرعباس، گفت: این پروژه باید سریعا به شبکه فاضلاب نیز متصل شود و سریعا تحویل واحدها به مردم ظرف هفته آینده آغاز شود.

همچنین در این جلسه پیشرفت پروژه‌های مسکن استان بررسی گردید که پیشرفت طرح‌های نهضت ملی مسکن به ویژه در شهرستانهای بستک، رودان، جاسک و ‌پروژه‌های بنیاد مسکن مطلوب بود.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=17813

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *