امروز : ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۳:۳۵
صفحه نخست | اخبار قشم | ۱۸۹ کیلومتر فیبرنوری در جزایر به بهره‌برداری رسید

۱۸۹ کیلومتر فیبرنوری در جزایر به بهره‌برداری رسید

منتشر شده در ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۰۰
وزیر

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ عصر امروز در مراسمی  با حضور محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، ۱۸۹ کیلومتر فیبر نوری با اعتباری بالغ بر ۳۷۶ میلیارد ریال، در سه جزیره خلیج فارس به بهره‌برداری رسید.

علی‌اصغر ابوالقاسمی مدیرکل ارتباطات زیرساخت استان هرمزگان در این آیین که با حضور وزیر کشور انجام شد، اظهار کرد: این پروژه در دو بخش «جزیره کیش و خارک» و «جزیره قشم» اجرای شده است.

وی افزود: بخش نخست پروژه شامل ۲۳ کیلومتر مسیر دریایی، ۲۸ کیلومتر مسیر ساحلی و ۱۹ کیلومتر کابل‌کشی درون جزیره کیش و ۴۳ کیلومتر کابل‌کشی دریایی از جزیره خارک است.

مدیرکل ارتباطات زیرساخت هرمزگان ادامه داد: با بهره‌برداری از این طرح، مسیر دارای پروتکشن شده و احتمال قطعی شبکه به حداقل می‌رسد.

ابوالقاسمی اضافه کرد: در مسیر جزیره قشم نیز ۹ کیلومتر مسیر دریایی احیا، سه کیلومتر مسیر دریایی از پُل به لافت احداث و ۶۴ کیلومتر نیز درون جزیره کابل‌کشی شده است.

وی بیان کرد: مجموعا ۷۸ کیلومتر کابل‌کشی فیبرنوری دریایی انجام شده که  حدود ۴۵ درصد آن در هرمزگان است و حجم کابل‌کشی خشکی این استان نیز ۱۱۱ کیلومتر می‌باشد.

ابوالقاسمی خاطرنشان کرد: رفع نقص آزمایش تحویل پروژه نور ۲ با افزون بر ۶۰۰ کیلومتر کابل‌کشی در جزایر خلیج فارس که از پیش اجرا شده بود نیز امروز انجام و برای ورود به مدار در صورت لزوم آماده شد.

انتهای پیام/

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=3048

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *