امروز : ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۴:۵۳
صفحه نخست | پیشنهاد سردبیر | بالا بودن قیمت مغازه‌های سطح شهر بندرعباس نسبت به سایر شهرها بررسی شود

بالا بودن قیمت مغازه‌های سطح شهر بندرعباس نسبت به سایر شهرها بررسی شود

منتشر شده در ۱۶ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۸
قیمت‌

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی‌زاده صبح امروز (۱۶ فروردین ماه) در دیدار با رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان هرمزگان، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان و نمایندگان برخی از اصناف که در دفتر امام جمعه بندرعباس برگزار شد، با اشاره به این نکته که تفاوت قیمت‌ ها و شاخص‌های اقتصادی از جمله تورم با استان‌های دیگر، اظهار کرد: تفاوت‌های اقتصادی میان استان‌ها امری طبیعی و قابل درک است؛ اما باید تلاش شود که این تفاوت در راستای افزایش رفاه عمومی کاهش پیدا کند و اقدامات کارشناسی برای تحقق این امر انجام شود.
وی، آمادگی به پاسخگویی میهمانان نوروزی استان هرمزگان را یکی از دغدغه‌های جدی خود دانست و عنوان کرد: امیدوارم برنامه‌ریزی‌ها و جلسات لازم برای بهبود شرایط خدمت رسانی به میهمانان در زمینه تامین نان و غذا انجام شود تا ان‌شاءالله در سال آینده با چنین چالش‌هایی روبرو نشویم.

اتصال تولید کننده با چرخه صادرات باعث رونق تولید در هرمزگان خواهد شد

نماینده ولی فقیه در هرمزگان، با ذکر این نکته که برای فروش محصولات نباید تنها به بازارهای داخلی اتکا کرد، ابراز کرد: تولید در استان هرمزگان زمانی می‌تواند رشد کند که تولید کننده به چرخه صادرات متصل شود و بتواند محصولات خود را به کشورهای خارج از کشور صادر کند چراکه می‌تواند به افزایش تولید در مجموعه خود امیدوار باشد. به همین جهت باید بستر صادرات محصولات کشاورزی، صنعتی، صنایع دستی و خانگی و … فراهم شود.

کمبود صنایع تبدیلی مرتبط با بخش‌های صنعت و کشاورزی به تولید آسیب زده است

حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی‌زاده، با اشاره به خالی بودن جای صنایع تبدیلی در بخش‌های مختلف استان هرمزگان، تشریح کرد: کمبود صنایع تبدیلی مرتبط با بخش‌های صنعت و کشاورزی باعث آسیب به تولید کننده‌ها شده است و باید برنامه‌ریزی جدی برای ایجاد صنایع تبدیلی در سراسر شهرستان‌های هرمزگان، انجام شود.
وی، با اشاره به این نکته که نگاه بازار نباید مسطح و تک زاویه‌ای باشد چراکه عمیق و کارشناسانه نیست، بیان کرد: نگاه به بازار باید یک نگاه مکعبی باشد و بازار را از ابعاد مختلف بررسی کرد؛ چراکه وقتی به مجموعه به بازار وارد می‌شویم، مشخص می‌شود که برای حل چالش‌ها نیاز به هم‌افزایی و همکاری جدی نهادهای دولتی، حاکمیتی و مردمی است.

بالا بودن قیمت مغازه‌های سطح شهر بندرعباس نسبت به سایر شهرها بررسی شود

نماینده ولی فقیه در هرمزگان تصریح کرد: باید بررسی شود که چرا قیمت مغازه‌ها در سطح شهر بندرعباس نسبت به سایر استان‌ها بیشتر است زیرا همین امر باعث افزایش قیمت تمام شده محصولات و خدمات ارائه شده خواهد شد.
حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی‌زاده، با بیان اینکه اگر بخواهیم تغییری در حوزه امور توسعه‌ای کشور رخ دهد باید از ظرفیت سرمایه‌گذاران و سرمایه‌داران استفاده کرد، بیان کرد: اگر بتوان سرمایه‌گذاری جدی در حوزه خورهای بندرعباس توسط بخش خصوصی انجام شود و بازارچه‌های محلی نیز در کنار آن راه‌اندازی شود، رونق اقتصادی خوبی شکل خواهد گرفت.

اهلیت معدن‌داران و افراد متقاضی معدن بررسی شود/ حرکت متوازن توسعه‌ای صنعت و معدن به صورت همگام دنبال شود

وی، ضمن تاکید بر حرکت متوازن و توسعه‌ای صنعت و معدن استان هرمزگان، عنوان کرد: صنایع استان هرمزگان خوشبختانه به خوبی در حال رشد و توسعه است اما در حوزه معدن به خوبی نتوانسته‌ایم موفق شویم که یکی از دلایل به واسطه کمبود زیر ساخت‌ها است. اما یکی دیگر از علل عقب‌ماندگی معدن، اهلیت نداشتن برخی از فعالان معادن است که باید اهلیت افرادی که متقاضی دریافت معدن هستند بررسی شود.
نماینده ولی فقیه در هرمزگان، ضمن تاکید بر اولویت، رفع مشکلات دولتی معدن دارانی که راکد و غیر فعال هستند، ابراز کرد: اگر چشم‌اندازی در حوزه معدن استان هرمزگان برای سالیان آینده تعریف شود و افرادی که معادن را اشغال کرده‌اند و فعالیتی انجام نمی‌دهند، خلع‌ید شوند می‌توان جهش بزرگی را در این حوزه رقم زد.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=13230

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *