امروز : ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۱۳:۲۳
صفحه نخست | پیشنهاد سردبیر | بارگیری در بندر نفتی خلیج فارس به مرز ۲۸ میلیون تن رسید

بارگیری در بندر نفتی خلیج فارس به مرز ۲۸ میلیون تن رسید

منتشر شده در ۱۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۷
بارگیری

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از ایرنا، “علی‌رضا محمدی کرجی‌ران” روز سه شنبه در تشریح عملکرد ۱۱ماهه تخلیه و بارگیری و صادرات فرآورده‌های نفتی از بندر خلیج‌فارس اظهار داشت: در این مدت ۱۰ میلیون و ۹۷۸ هزار و ۵۳۷ تن انواع فرآورده نفتی از طریق این بندر به کشورهای هدف صادر شده که در همسنجی با مدت مشابه سال گذشته ۴ درصد کاهش داشته است.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی با اشاره به افزایش ۱۷ درصدی صادرات قیر در این دوره زمانی اظهار داشت: در این مدت یک میلیون و ۶۰۳ و ۹۵ تن صادرات قیر به ثبت رسیده که عمده آن به سه کشور عمان، امارات متحده عربی و هندوستان ارسال شده است.

محمدی کرجی ران در ادامه سخنان خود عملکرد بندر نفتی خلیج فارس طی این مدت در بخش بنزین را یک میلیون و ۸۰۴ هزار و ۸۶۹ تن و در حوزه بانکرینگ (سوخت رسانی به کشتی ها) ۳۱۲ هزار و ۹۴۸ تن بوده است.

به گفته وی، در مدت یاد شده یک هزار و ۱۷۶ فروند شناور در اسکله‌های نفتی خلیج فارس پهلودهی شده‌اند که از این میزان ۴۴۳ فروند شناور ویژه حمل قیر،۶۲ فروند شناور حمل بنزین،۶۷۱ فروند شناورهای باقیمانده دیگر نیز فرآورده‌های نفتی را حمل نموده‌اند.

“بندر نفتی خلیج‌فارس” منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی به دلیل موقعیت راهبردی، قرار گرفتن در مسیر ترانزیتی شمال جنوب و نزدیکی به صنایع و پالایشگاه‌های منطقه با ۱۲ پست اسکله به عنوان بزرگترین بندر نفتی زیر مجموعه سازمان بنادر و دریانوردی به شمار می‌رود.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=12492

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *