امروز : ۸ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۱:۲۹
صفحه نخست | هوا شناسی | بارش‌های شدید در راه هرمزگان

بارش‌های شدید در راه هرمزگان

اخبار :
منتشر شده در ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۱۷:۰۰

هواشناسی هرمزگان اعلام کرد: طی سه شنبه و چهارشنبه هرمزگان شاهد بارش‌های شدید و طغیان رودخانه‌ها و طوفان خواهد بود.

بارش‌های شدید در راه هرمزگان
به گزارش پایگاه خبری قشم؛ کیانوش عارفی معاون فنی هواشناسی هرمزگان اظهار کرد: هشدارهای قرمز صادر شده برای روزهای ۳شنبه و ۴شنبه ۲۸ و ۲۹ فروردین‌ماه کاملا جدی است و از ساعت ۳ صبح فردا سه شنبه سامانه بارشی وارد استان می‌شود و تا پایان ۴شنبه شاهد بارش‌های شدیدی خواهیم بود.
به گفته وی، سامانه بارشی از سمت غرب استان وارد می‌شود و کل استان را فرا می‌گیرد و تمرکز بارش ها روی جزایر سیری و بوموسی و کیش و قشم و نیز سواحل استان خواهد بود.
عارفی افزود: بارش در بندرعباس هم شدید خواهد بود و آبگرفتگی معابر در شهرهای مختلف استان از جمله مرکز استان پیش بینی می‌شود.
وی، جهت حرکت سامانه را از غرب به سمت شرق استان عنوان و تاکید کرد: از سیریک و میناب و رودان و جاسک نیز انتظار بارش‌های سنگین داریم و برآورد ما تا ۱۰۰ میلی متر و حتی بیشتر در مناطق مختلف است.
معاون فنی هواشناسی هرمزگان تاکید کرد: روز چهارشنبه در غرب استان بارش نداریم اما در مرکز و شرق استان بارش خواهیم داشت و انتظار تندباد و تگرگ شدید نیز وجود دارد و رودخانه‌ها همگی شاهد طغیان خواهند بود.
عارفی گفت: در جنوب کرمان و جنوب فارس و جنوب سیستان هم بارش‌های سنگینی وجود خواهد داشت که رواناب‌هایشان را سمت هرمزگان می‌فرستند و در هرمزگان هم بارش سنگین خواهیم داشت و لذا شرایط را در وضعیت قرمز قرار دارد.
وی اضافه کرد: بارش در دریا شدید و وضعیت دریا طوفانی خواهد بود و لذا از ترددهای غیرضروری در جاده‌ها و دریا خودداری شود.
اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=23077

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *