امروز : ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۱۰:۴۳
صفحه نخست | پیشنهاد سردبیر | باد شدید اسکله‌های گردشگری مجموعه هنگام را تعطیل کرد

باد شدید اسکله‌های گردشگری مجموعه هنگام را تعطیل کرد

منتشر شده در ۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۳
اسکله‌ها

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از ایرنا، علی اشتری روز دوشنبه گفت: با توجه به اهمیت ایمنی سفرهای گردشگری، این سایت امروز تعطیل شد و گردشگران از تجمع در این اسکله‌ها خودداری کنند.

وی ادامه داد: طبق پیش بینی هواشناسی امروز سرعت باد در این منطقه به ۵۵ کیلومتر بر ساعت خواهد رسید که باعث می شود طول موج به ۲۰۰ سانتی‌متر برسد.

رییس اداره بنادر و دریانوردی قشم اظهار کرد: هم اکنون اسکله‌ شهید ذاکری فعال و تردد لندینگ کرافت‌ها در مسیر بنادر پهل و لافت بدون اخلال در حال انجام است.

هشت اسکله گردشگری در مناطق شیب دراز، کندالو، هنگام، لافت، گورزین، سهیلی، طبل و گوران شهرستان قشم فعالیت می‌کنند. این شهرستان ۱۹ اسکله مسافری، تجاری و گردشگری دارد.

جزیره قشم با وسعت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع از تنگه هرمز به موازات ساحل جنوبی ایران به طول ۱۳۵ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر داز توابع هرمزگان است و ۳۰۰ کیلومتر خط ساحلی دارد.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ و عرض میانگین ۱۱ کیلومتردر میان آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=11968

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *